Bu Kızın Öyküsü ikinci bölümü ile Kanal D'de ekrana geliyor!

Bu Kızın Öyküsü ikinci bölümü ile Kanal D'de ekrana geliyor!
Dokuz farklı genç kadının başarı hikayesini belgesel niteliğinde ekrana taşıyan “Bu Kızın Öyküsü” ikinci bölümü ile ekrana geliyor. Bu bölümde Tuğçe Akgün, Mizgin Ay ve Gözde Mimiko Türkkan’ın başarılarla dolu hikayeleri ekrana geliyor.
 
Tuğçe Akgün: 2011 senesinde İzmir’ de geçirdiği trafik kazası sonucunda hayatına omurilik felçlisi olarak devam ediyor. Ancak o, başına çaresi olmayan bir şey gelmesine rağmen, hayata sıkı sıkıya tutunmayı seçenlerden. Hayatına tekerlekli sandalye girdikten sonra, kendine “Ben kazadan önce neyi yapamadım, neyi başaramadım?” diye soruyor ve kendini spora veriyor. 27 yaşındaki paralimpik atlet, geçtiğimiz sene milli oluyor ve Londra Paralimpik Oyunları’nda Türkiye’yi temsil ediyor.
 
Mizgin Ay: Beypazarı’ndan doğan bir başarı hikayesi. Dünyanın kendi yaş kategorisinde en hızlı koşan kızı şimdide gözünü olimpiyatlara dikti.
 
Gözde Mimiko Türkkan: Kick Boks ve Muay Thai antrenörü Gözde, kendi dönüşümünü tamamladıktan sonra, çevresini dönüştürmeye başlayanlardan. BoMoVu çatısı altında farklı bedensel ihtiyaçları olan gruplara yönelik projeler geliştiriyor; kadınlara kendilerini daha rahat hissettikleri bir ortam yaratıp, kendilerini ifade etmelerini, içlerindeki gücü keşfetmelerini sağlıyor.
 
Yayın Günü: 21 Temmuz Cumartesi
Yayın Saati: 14.00
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER