Weinstein Co.'ın Lantern Capital'a olan satışı tamamlandı

Weinstein Co.'ın Lantern Capital'a olan satışı tamamlandı
Weinstein Company'nin haftalardır devam eden sancılı satış süreci nihayet bitti ve satış tamamlandı. Texas merkezli özel sermaye şirketi Lantern Capital, 289 milyon dolara Weinstein Co.'yu satın aldı.

Weinstein Co., geçtiğimiz yılın eylül ayında Hollywood'u ve sonrasında dünyayı etkisi altına alan taciz ve tecavüz skandallarının başlangıç noktası olmuştu. Kurucularından Harvey Weinstein hakkındaki pek çok suçlama nedeniyle zor durumda kalan şirket, Weinstein'ı uzaklaştırsa da iflas yoluna girmekten kurtulamamıştı. Lantern Capital, geçtiğimiz hafta satış işleminin gerçekleşmesi için resmi onayı almıştı. Satışla birlikte şirketin Lantern Entertainment ismiyle yeniden yapılanacak. Dallas, Los Angeles ve New York'ta ofisleri olacak.

Satıştan elde edilen gelirden hissedarlar herhangi bir gelir elde edemeyecek. Gelirim önemli bir kısmı iflasla ve satışla ilgilenen avukatlara ve profesyonellere, şirketin borçlu olduğu kurumlara ve kişilere verilecek. Geride kalan miktar ise Harvey Weinstein'ın kurbanları dahil olmak üzere teminatsız alıcılara dağıtılacak.

Satışla birlikte Lantern Capital, Weinstein'ın 277 filmlik kütüphanesinin ve televizyon projelerinin kontrolünü de ele geçirdi. Ancak satış sonrası daha önce ödenmeyen bazı giderler ve kontrat sorumlulukları nedeniyle bazıları kaybetme ihtimali bulunuyor. Durumun geleceği önümüzdeki günlerde belli olacak. Ayrıca satın alan şirketin geride kalan çalışanlarla ilgili tutumu da henüz belirsizliğini koruyor.

Bunların dışında Weinstein Co.'nun halen vizyona gelmeyen en az iki filminin kontrolü de yeni şirkete geçmiş oldu. Bunlardan ilki Kevin Hart'ın başrolde olduğu The Upside, diğeri ise Benedict Cumberbatch'in başrolde olduğu The Current War.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER