Kerim Emrah Turna: Kanal D Drama, bütün Amerika kıtasında yayında olacak

Kerim Emrah Turna: Kanal D Drama, bütün Amerika kıtasında yayında olacak
Kanal D'nin uluslararası içerik satışı ve iş geliştirme yöneticisi Kerim Emrah Turna, C21 Screenings'e konuk olarak Türk dizi sektöründe yüzleştikleri zorluklardan bahsetti ve trend belirleyici olmaları sayesinde bu zorlukların üstesinden geldiklerini belirtti.

C21: Hangi programlama sizin piyasaya olan yaklaşımızını tanımlıyor?
Programlamadaki gücümüz 25 yıllık deneyimimizden geliyor. Kanal D, izleyicilerin ihtiyacını biliyor. En önemli şeyse Kanal D'nin medya sektöründe trend belirleyici olması. Cesuruz ve hep de öyleydik! İzleyicimiz eskiyi ve yeniyi bir arada seviyor. O yüzden geçmişteki ve gelecekteki programlama değerlerimizi birleştiriyoruz. Pozitif bir geri dönüş alıyoruz, o yüzden devam ediyoruz...

C21: Yüzleşeceğiniz en büyük sorunlar neler ve onları nasıl karşılayacaksınız?
Global izleyici değişikliği ve korsan içerik en büyük sorumunuz. Zihniyeti değiştirmek başarının anahtarı.

C21: 2018'deki misyonunuz nedir?
Ana misyonumuz yeni piyasalarda global ortaklıklar kurarak yeni bir pencere açmak ve içeriklerden gelir elde etmek. Yerel içerik prodüksiyonu ve bazı yerel piyasalardaki lineer olmayan izleyici değişikliği bize büyümek için harika bir potansiyel sağlıyor.

Vatanım Sensin başarılı iki sezondan sonra yurt dışı satışlarına başladı.

C21: Geçtiğimiz yıl programlama stratejisindeki hangi değişiklikler kanalınızı tanımlıyor?
Teknik gelişmeler sayesinde Türk dizilerinin artan kalitesi prodüksiyon maliyetini artırdı. Bu, tüm piyasaya için ciddi bir sorun oldu. Yerel piyasadaki rekabet ve prodüksiyon karı düştü. Reklam gelirlerini paylaşan birçok oyuncu durumu daha da zorlaştırdı.

C21: Geçtiğimiz altı ayda iş modeliniz nasıl değişti ve bu yaptığınız programlamaya nasıl yansıdı?
Kanal D, yeni içerikler üretme ve trend belirlemede piyasa lideri. Kanal D'nin CEO'su sektörde iyi bilinen ve saygın bir yönetici. Ayrıca drama ekibinde de Nermin Eroğlu var. Kendisi Muhteşem Yüzyıl, Vatanım Sensin ve diğer birçok yapımn yapımcısı olarak biliniyor. Harika diziler hazırlayacağına inanıyoruz.

C21: Gelecek yılki misyonunuz nedir ve kanallar sizin şirketinizden neler beklemeli?
Önceliğimiz içerik prodüksiyonuna yeni yatırımlar yapmak. Ana konu bu. Kanal D'nin amacı prodüksiyon çizgisini güçlendirmek. Bunun Kanal D International'ın kataloğu üzerinde de güçlü bir etkisi olacak. Kanal D International'ın bir parçası olan Kanal D Drama, faaliyet alanlarından birisi olacak ve Kanal D Drama, bütün Amerika kıtasında İspanyolca olarak yayında olacak. Bununla da gurur duyuyoruz. Tüm dünya için farklı kanal imkanları üzerinde de çalışıyoruz.

Kaynak: C21 Media


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER