70. Primetime Emmy Ödülleri’nde 6 oyuncu ikişer adaylık kazandı

70. Primetime Emmy Ödülleri’nde 6 oyuncu ikişer adaylık kazandı
70. Primetime Emmy Ödülleri’nin adayları belli oldu ve nihayetinde altı oyuncu ikişer adaylık kazandı.

Geçtiğimiz yılın Drama Dalında En İyi Erkek Oyuncu dalında ödül kazananı Sterling K. Brown, aynı kategoride bir kez daha adaylık kazandı. Ayrıca Brooklyn Nine-Nine'daki konukluğuyla da Komedi Dalında Misafir Erkek Oyuncu adaylığı kazandı.

Donald Glover, geçtiğimiz yıl ödül kazandığı Komedi Dalında En İyi Erkek Oyuncu dalındaki adaylığının yanında Saturday Night Live'daki konukluğuyla Komedi Dalında Misafir Erkek Oyuncu adaylığı kazandı.

Bill Hader da her iki kategoride Donald Glover'ın rakibi oldu ve hem Barry hem de Saturday Night Live sayesinde adaylık kazandı.

Jeff Daniels ise mini dizi dalında iki adaylık kazandı. En İyi Erkek Oyuncu dalında The Looming Tower, yardımcı erkek oyuncu dalında ise Godless'la aday oldu.

Alex Bornstein, The Marvelous Mrs. Maisel ile Komedi Dalında Yardımcı Kadın Oyuncu dalında adaylık kazandı. Diğer adaylığını ise Family Guy dizisindeki seslendirme işi kazandırdı.

Son olarak Jane Lynch ise Komedi Dalında Misafir Kadın Oyuncu dalındaki adaylığını The Marvelous Mrs. Maisel ile, Reality Şov Sunuculuğu dalındaki adaylığını Hollywood Game Night ile kazandı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER