AT&T ve Time Warner'ın birleşmesine onay geldi

AT&T ve Time Warner'ın birleşmesine onay geldi
AT&T ve Time Warner'un merakla beklenen birleşme davası sonuçlandı. Yargıç Richard Leon, altı haftadır devam eden davanın sonunda birleşme konusunda bir sorun olmadığına karar verdi.

Adalet Bakanlığı birkaç ay önce iki şirketin birleşmesinin rekabeti azaltacağına yönelik bir itirazda bulunarak birleşmeyi durdurmak için harekete geçmiş; Donald Trump da CNN'i hedef alarak birleşmenin aksine yönelik bazı açıklamalarda bulunmuştu. Time Warner'ın avukatı Daniel Petrocelli, kararın ardından birleşmeyle ilgili hazırlıkların 20 Haziran itibarıyla tamamlanacağını duyurdu.

Adalet Bakanlığı'nın karara itiraz etme hakkı halen bulunuyor. Ancak Yargıç Leon, kararını açıklarken bu durumun iki şirket için de adaletsiz olacağını, ayrıca devlet için de daha fazla kayba sebep olacağını belirtti. Tarafların yaptığı 85.4 milyar $'lık anlaşma eğer 21 Haziran'a kadar tamamlanmazsa 500 milyon $'lık bir ayrılık bedeli bulunuyor.

Birleşmenin sorunsuz tamamlanmasıyla birlikte AT&T, Time Warner'un sahip olduğu HBO, Turner Broadcasting System ve Warner Bros.'u satın alacak. Turner Broadcasting System'ın bünyesinde CNN, TNT, TruTV, TBS, Cartoon Network ve HLN gibi kanallar bulunuyor.

Warner Bros.'un bünyesinde bulunan bazı şirketlerse şöyle: New Line Cinema, Castle Rock Entertainment, DC Entertainment, DC Films, The CW (50%), Flagship Entertainment (49%) ve Machinima, Inc..


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER