TRT Çocuk, dijital oyun ve uygulamalarıyla rekora koşuyor!

TRT Çocuk, dijital oyun ve uygulamalarıyla rekora koşuyor!
TRT Çocuk’un mobil oyunları TRT Çocuk’un mobil oyunları 35 milyon kez indirilirken, 2 milyar görüntülenmeye ulaştı.

TRT Çocuk yaz tatilinde de 7 yeni oyununu daha yayına alırken, toplam 36 oyun, 1 TVOs oyun uygulaması ve TRT Çocuk Mobil video uygulamasıyla çocuk yayıncılığındaki liderliğini dijitalde de devam ettirmiş olacak.

Akıllı cihaz kullanıcılarının yüzde 54’ü her gün oyun oynuyor. Hedef kitle olarak ele alındığında, istatistikler çocukların yakın gelecekte mobil oyunlar ile daha fazla ve yoğun temas edeceğini destekliyor.

Mobil oyuncu sayısının artışı, çocuklu aileleri dijital ekranın olumsuz yönlerinden korumak amacıyla çocuklarının gelişimlerini destekleyecek oyunları tercih etmeleri açısından hassas davranmalarını gerektiriyor. TRT Çocuk mobil oyunları, çocuklara reklamsız ve gelişmiş güvenlikli ortam sunarak hayal gücü ve zekâ gelişimlerini desteklerken, ailelerin çocukları için oyun tercihlerini gönül rahatlığıyla yapmasına imkan sunuyor. 

TRT Çocuk Mobil’e talep artıyor
2017 yılında Google Play tarafından “Çocuklar İçin En İyi Uygulama” olarak seçilen TRT Çocuk’un mobil uygulaması, bilgisayar ve video oyunlarına yönelik artan ilginin çocuklar arasında hızla yükseldiğini gösteriyor. 1.5 milyon indirilme, 130.187.962 görüntülenmeye sahip TRT Çocuk Mobil uygulaması,Haziran ayında yeni geliştirmelerle kullanıcılarına kolaylık sağlamayı hedefliyor.

TRT Çocuk’un 29 oyunu 35 milyon kez indirildi
Türkiye’nin yerli oyun üreten ilk çocuk kanalı olma özelliğini taşıyan TRT Çocuk, bu hassasiyetleri gözetmenin yanı sıra çocukların beceri, zekâ ve kişisel gelişimlerine katkı sunan içerikler üretiyor. Uzman pedagog ve eğitim bilimcilerin gözetiminde hazırlanan mobil oyunlar aracılığı ile çocuklar hem eğleniyor hem de sorgulama ve merak duygularının geliştiriyor. IOS ve Android uygulamalarda TRT Çocuk’un “Canım Kardeşim, Ege ile Gaga, Elif’in Düşleri, Hayri Uzayda, Rafadan Tayfa, Zorlu Yarış” gibi 29 oyunu, Mayıs 2018 itibariyle toplam 35 milyon indirilmeye, 2 milyar kez görüntülendi.

Okul dönemi çocukları en fazla “Bulmaca Kulesi, Keloğlan, Köstebekgiller, Rafadan Tayfa, Rüzgar Gülü, Tel Ali, Yarışçı”, okul öncesi çocukları da en fazla “Canım Kardeşim, Ege ile Gaga, Elifin Düşleri, Kuzucuk” oyunlarını oynuyor.

IOS ve Android’de TRT Çocuk oyunları “önerilen” en popüler uygulamalar arasında yer almaya devam ediyor.

‘Bilgi Adası’ ve ‘Hayvanları Keşfediyoruz” çocuklarla buluştu
TRT Çocuk, çocukların hayal gücü ve kişisel gelişimlerini olumlu yönde etkilemek amacıyla “Bilgi Adası” ve “Hayvanları Keşfediyoruz” oyunlarını tasarladı. Beceri ve zekâ gelişimine destek olan oyunlarda, çocuklar Bilgi Adası’nda görsel hafızasını geliştirirken, zor sorulara cevaplar vermeyi öğreniyor. Sürükleyici oyun konseptiyle, eğlenceli ve heyecanlı bir bilgi yarışması olan Bilgi Adası, yüzlerce soru ve oyun içerisinde çocukların bilgilerini test ediyor. Resimli, resimsiz şekilde 2 veya 4 seçenekli farklı soru tipleri ile edebiyattan tarihe, biyolojiden matematiğe birçok farklı alanda eğlenceli sorular yer alıyor.

Hayvanları Keşfediyoruz oyununda ise çocuklar eğlenirken farklı bölgelerde yaşayan çeşit çeşit türdeki hayvanlarla ilgili ilginç bilgiler öğreniyor. Amazon ormanlarından Serengeti stepnelere, sevimli çiftliklerden, deniz altı yaşamına kadar dünyanın her yerinde bulunan hayvanların dünyasını tanıma imkânı sunuyor. Çocukların aileleri ile birlikte kaliteli, eğlenceli ve eğitici zaman geçirebilmelerini amaçlayan her iki oyunda, kolay oynanabilir ve çocuklara uygun olarak hazırlandı. Pedagoglar ve öğretmenlerin destekleri ile birlikte geliştirilen oyunlar reklamsız ve yüksek güvenlik içeriyor.

Yaz tatili TRT Çocuk’la çok eğlenceli geçecek
TRT Çocuk yine yaz sonuna kadar yayındaki sevilen programlar ile özgün oyunları izleyicilerle buluşturmaya hazırlanıyor. TRT Çocuk çizgi filmlerinin karakterlerinden oluşan, çocukların mantık, problem çözme becerilerini, yaratıcı düşüncelerini ve hayal gücü dünyalarını zenginleştirecek, keyifli bir bulmaca oyunu olan TRT Çocuk Yapboz oyunu yeni oyunlardan biri.. Beğeniyle oynanan Zorlu Yarış’ın TVOS oyunu da çıkıyor. Yeni oyunlarla birlikte TRT Çocuk oyunlarının sayısı toplam 36 adete ulaşacak.

TRT Çocuk oyunları, trtcocuknettr web sitesi ile IOS ve Android mağazalarından ücretsiz olarak indirilebiliyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER