Azınlık Raporu filmi teve2'de ekrana gelecek!

Azınlık Raporu filmi teve2'de ekrana gelecek!
Yönetmen: Steven Spielberg
Senaryo: Philip K. Dick, Scott Frank
Oyuncular: Tom Cruise (Dedektif John Anderton), Max von Sydow (Lamar Burgess), Patrick Kilpatrick (Knott), Jessica Capshaw (Evanna), Colin Farrell (Danny Witwer), Samantha Morton (Agatha)
 
Filmin Konusu:
 
Bilimkurgu türünün ünlü yazarı Philip K. Dick''in bir kısa öyküsünden alınan ve yönetmen Steven Spielberg tarafından sinemaya uyarlanan film, 2054'te “Washington DC”de geçiyor.

Son 6 senedir hiçbir cinayet işlenmemiştir. Bunun sebebiyse poliste yer alan Pre-Crime (Suç Öncesi) biriminde çalışan 3 tane insansı varlığın işlenecek bir cinayeti, cinayet işlenmeden ortalama 8 dakika önce algılayıp kırmızı alarmla polise bildirmeleridir. Cinayetin işleneceği yeri ve mekanı öğrenen özel polis gücü 8 dakika içinde olay yerine varıp cinayeti işleyecek kişiyi tutuklayıp cinayeti engellemektedirler.

John Anderton polis biriminin en iyilerinden biridir. Yıllardır hiç sorgulamaksızın kendisine verilen adreslere gidip suçlu adaylarını suçu işlemeden önce durdurmaktadır. Bir gün yine bir cinayet pre-crime bölümündekilerin yardımlarıyla engellendikten sonra ikinci bir kırmızı alarm çalar. Alarmı gören John Anderton suçlunun adayının kim olduğunu görmek için genel rapora baktığında kendisinin suçlu olarak gösterildiğini görür.

Bu alarmı gören arkadaşları John’a kaçmayıp teslim olması yönünde uyarıda bulunuyor ve tutuklama kalkıyorlar, fakat John ellerinden kaçıyor.

John kaçtıktan sonra neden suçlandığını öğrenmek için Pre-Crime bölümünde biraz araştırma yapmaya başlıyor. John araştırması esnasında Pre-Crime bölümünde ki üçlünün sezilerinin her zaman birbirlerine uymadığını ve bazen aralarından birinin itiraz ettiğini öğreniyor. O zaman sadece iki kişinin kararıyla suçlu bulunuyor ve buna Minority Report (Azınlık Raporu) deniyor. Ancak Minority Report gizli tutuluyor, çünkü yasaya göre Minority Report durumunda tutuklama yapılamaz. Bu üç insanımsı canlıdan biri John’a üsse gidip kendine ait Minority Report’unu bulmasını ve yetkililere göstermesini söylüyor. Eğer böyle yaparsa tutuklanması yönündeki kararın kalkacağını belirtiyor.

Yayın Tarihi: 1 Haziran 2018 / Cuma
Yayın Saati: 23.00
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER