Natalie Dormer yeni dizisinde Vivien Leigh'i canlandıracak

Natalie Dormer yeni dizisinde Vivien Leigh'i canlandıracak
Game of Thrones dizisiyle bilinen Natalie Dormer'ın yeni projesi belli oldu. Aktris, Fremantle Media ile Mainstreet Pictures şirketleriyle anlaştı ve yeni dizisinde Hollywood'un ünlü yıldızlarından Vivien Leigh'i canlandıracak. Ayrıca yapımcılık ve geliştirme görevlerini de üstlenecek.

Dizide aktristin kişisel ve profesyonel hayatı anlatılacak. Her bölümde kariyerindeki farklı bir proje merkezde yer alacak. Leigh kariyeri boyunca bir Tony, iki Oscar (Gone with the Wind, A Streetcar Named Desire) ve bir BAFTA kazandı. Hayatı boyunca akıl hastalığıyla mücadele eden aktris, ayrıca iki kez evlendi. Bunlardan birisi de 1937 yapımı Fire Over England'da birlikte yer aldığı Sör Laurence Olivier ile gerçekleşti.

Yeni dizi Kendra Bean'in 2013'te piyasaya çıkan Vivien Leigh: An Intimate Portrait isimli biyografi eserine dayanacak. Stewart Harcourt senaryoyu kaleme alacak; Fremantle Media dizinin uluslararası satışlarıyla ilgilenecek. Dormer son olarak 25 Mayıs'ta altı bölümlük sezonunun tüm bölümleriyle ekrana gelen mini dizi Picnic at Hanging Rock ile ekrana geldi.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER