Geleceğin Sineması yarışmasında destek alacak projeler açıklandı!

Geleceğin Sineması yarışmasında destek alacak projeler açıklandı!
Sinema öğrencilerinin kısa film projelerini hayata geçirmeleri için 15 yıldır destek veren TÜRSAK Vakfı’nın gerçekleştirdiği “Geleceğin Sineması” yarışmasında destek alacak 20 proje ile post prodüksiyon desteği alacak 3 proje açıklandı.

Türkiye çapında sinema öğrencilerinin daha kaliteli filmler yapmalarını sağlamak amacıyla T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı,Sinema Genel Müdürlüğüve Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK)iş birliğiyle gerçekleştirilen “Geleceğin Sineması”nda ön elemeyi geçen 40 adet proje arasından destek alacak 20 projeve post prodüksiyon desteği alacak 3 proje,3 Mayıs Perşembe günü Yönetmen Abdullah Oğuz’un Jüri Başkanlığı’ndayapılan ana jüri toplantısının ardından belli oldu.

Senarist/yönetmen Ceylan Özgün Özçelik, oyuncu Vildan Atasever, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Selçuk Yavuzkanat, senarist Zafer Tülünk, oyuncu ve yönetmen Caner Özyurtlu ve sinema yazarı Serdar Kökçeoğlu'nun katılmyla gerçekleşen değerlendirme sonucu 20 projeye toplamda 60.000 TL verilirken, ilk 3’e giren projelere de post prodüksiyon desteği sağlanacak.

Geleneksel olarak 15 yıldır başarıyla gerçekleştirilen “Geleceğin Sineması” yarışması ile öğrencilere post prodüksiyon dahil 1.500.000 TLdeğerinde maddi ve ayni destek yaratan Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK), bir yandan Türk sinemasının geleceği için ışık yakarken bir yandan da akademik başarıları için film yapması gereken öğrencileri daha iyi projeler hayal edebilmeleri konusunda motive etmeye devam edecek.

Ana Jürisi Tarafından Belirlenen ve Destek Alacak 20 Proje:

3 Duvar / Aysun Karaosman
36. Kare / Aysun Karaosman
Çare / Faruk Güler
Çorbada Tuzun Olsun / Mehmet Oğuz Yıldırım
Düşüş / Gökay Aydın
El Feneri / Engin Korkut
Fegere / Cahit Demir
Higgs Bozonu / Ferhatcan Mekik
Kadına Close-Up / Orkun Güntem
Kollar / Melih Önder
Köpek / Soner Sert
Patates Olmak Çok Zor / İlke İzgi
Ramazan Strike / Serkan Uzunyol 
Ronaldo / Ciwan Zengin 
Sinemamızda Bir Don Kişot / Muzaffer Çeliktenyıldız
Siyah Bant / Hatice Aşkın
Takas / Mehmet Kanadlı
Tuval / Ümit Karaçam
Yeraltının Sesi / Ayşen Öztekin
Yeryüzünde Son Günler / Melike Ceren Arslan


Post Prodüksiyon desteğine layık görülen ilk 3 Proje

Fegere / Cahit Demir
Kollar / Melih Önder
Siyah Bant / Hatice Aşkın
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER