Power Rangers'ın haklarını Hasbro aldı

Power Rangers'ın haklarını Hasbro aldı
Saban Brands ve Hasbro, 522 milyon dolarlık yeni bir anlaşma imzaladılar. Anlaşmaya başta Power Rangers'ın hakları dahil olmak üzere My Pet Monster, Popples, Julius Jr., Luna Petunia ve Treehouse Detectives gibi eserler de dahil oldu.

Yeni anlaşmanın yıl sonuna kadar onaylanması bekleniyor ve Saban Properties'in içerik kütüphanesini, kategori haklarını, IP'lerini kapsıyor. Power Rangers'ın yaratıcısı ve Saban Bands'in kurucusu Haim Saban, danışman pozisyonuyla görev almaya devam edecek.

Hasbro, bir süre önce Power Rangers'ın oyuncak lisansı için 22.25 milyon dolar ödemişti. Şirketin ödeyeceği miktara bu da eklenmiş durumda. Geri kalan miktarın 229.75 milyonu nakit olarak, kalan 270 milyon doları Hasbro'nun hisse senetleri üzerinden ödenecek.

25. yılını geride bırakan Power Rangers'ın son olarak 2017'de bir filmi sinemaya gelmiş ancak beklenen gişeye ulaşamadığından devamına sıcak bakılmamıştı. Hakların satılmasının ardından önümüzdeki yıllar içerisinde yeniden bir Power Rangers filminin çekilebileceği düşünülüyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER