Stranger Things'in yaratıcıları dizinin fikrini çalmakla suçlanıyor

Stranger Things'in yaratıcıları dizinin fikrini çalmakla suçlanıyor
Netflix'in ilk iki sezonuyla büyük beğeni kazanan dizisi Stranger Things'in yaratıcıları Matt ve Ross Duffer, dizinin fikrini çalmakla suçlanıyorlar ve davalık oldular.

2012 yapımı Montauk isimli altı dakikalık bir kısa filmin yönetmeni Charlie Kessler, iki kardeşe dava açtı. Kessler'ın iddiasına göre 2014 yılının Nisan ayında düzenlenen Tribeca Film Festival'indeki bir partide kendisi Montauk'un konseptini kardeşlere anlattı. Dizinin yaratıcıları da kendisinin sunduğu materyalleri sonrasında Stranger Things için kullandılar.

Kessler'ın Montauk isimli filminin hikayesi çocuklar üzerinde deney yapan askeri bir tesisin yakınında kaybolan bir çocuk ve oyuncuğa benzeyen, başka boyuttan gelme bir canavar bulunduruyor. Hatta Netflix, 2015'te Stranger Things'e onay verdiğini duyurduğunda ismi 'Montauk' olarak açıklanmıştı. Ancak sonradan hikayesi Indiana'ya taşındı ve projenin ismi Stranger Things olarak değişti.

Kessler zararının karşılanmasını, kendi projesiyle benzer içeriklerin diziden çıkarılmasını ve jürili bir duruşma talep ediyor. Netflix henüz konuyla ilgili yorum yapmadı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER