Doğan Medya Grubu Demirören'e mi satıldı?

Doğan Medya Grubu Demirören'e mi satıldı?
Türkiye'nin en büyük ve köklü medya grubu olan Doğan Medya Grubu'nun satılacağı uzun zamandır sektör kulislerinde konuşuluyordu. Yabancı bir medya grubu ile yaklaşık iki aydır masada olduğu konuşulan Doğan Medya'nın Demirören Holding'e satışı için anlaşmaya varıldığı ileri sürüldü. İddiaya göre anlaşmaya varılan satış rakamı 1.2 milyar dolar. T24'ün haberine göre, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Mayıs 2011'de Milliyet ve Vatan'ı sattığı Erdoğan Demirören'le Doğan Medya Grubu'nun satışı konusunda anlaştı. 

Habere göre bünyesinde Hürriyet, Fanatik ve Posta gazeteleri ile Kanal D ve CNNTürk kanallarının da bulunduğu Doğan Medya Grubu'nu satın alan Demirören Grubu, bu satın almada başka bir sermaye grubu ile işbirliği yapacak.

Doğan Medya Grubu bünyesinde bulunan kuruluşların tamamı şöyle:

Kanal D, CNN Türk, tv2, Dream TV, Dream Türk, Hürriyet, Posta, Fanatik, Hürriyet Daily News, TME, Doğan Burda Dergi, Doğan Egmont, Doğan Kitap, Dergi Pazarlama ve Planlama (DPP). Grubun online seç izle platformu olan Blu Tv'nin ise bu satış anlaşmasının dışında kaldığı da iddia ediliyor.

Demirören Grubu'na satıldığı haberi medyaya düşünce Doğan Medya Grubu'Nun hisselerinde yükselme yaşanmaya başladı. Resmi açıklamanın bu akşam 18:00'de yapılacağı da iddialar arasında..

Yaklaşık saat 15:30 gibi Reuters’a konuştuğu söylenen Demirören Grubu’ndan üst düzey bir yetkili, “Doğan Medya Grubu'nu almak için görüşme yürütülüyordu. Belli aşamaya gelindi ve satın alma konusunda anlaşmaya varıldı. Doğan Grubu’nun bu akşam saatlerinde KAP’a açıklama yapması bekleniyor” dediği de iddia edildi.

Habere göre Hürriyet’ten bir yetkili de, “Doğan Grubu yetkilileri satışa ilişkin çalışanlara bilgi verdi. Satış işlemine dair KAP’a detaylı açıklama bugün yapılacak. Verilen bilgiye göre, Demirören, Doğan Grubu'nun medya şirketlerini aldı” diye konuşmuş ancak biz bu bilgiyi de henüz doğrulatamadık. 

Gelişmeleri bildireceğiz..

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER