Agatha Christie uyarlaması Ordeal by Innocence'ın tanıtımı yayınlandı

Agatha Christie uyarlaması Ordeal by Innocence'ın tanıtımı yayınlandı
BBC One kanalının ekrana getireceği yeni Agatha Christie uyarlaması Ordeal by Innocence'ın tanıtımı yayınlandı. Ülkemizde "Şahidin Gözleri" ismiyle yayınlanan kitap, Agatha’nın ünlü kahramanları Marple veya Poirot’ya ait olmayan bağımsız bir polisiye roman.

Sezonu üç bölüm sürecek mini dizinin kadrosunda Bill Nighy, Catherine Keener, Matthew Goode, Christian Cooke, Luke Treadaway, Eleanor Tomlinson, Ella Purnell ve Alice Eve gibi isimler yer alıyor. Romanı kanal için yazarın eserlerinden And Then There Were None ve Witness For The Prosecution'ı da hazırlayan Sara Phelps yazdı. Sandra Goldbacher (Victoria) ise yönetmenliğini üstlendi.

Londra’nın zengin ailelerinden Argyle’lerin malikânesi korkunç bir cinayetle sarsılır ve öldürülen Bayan Argyle'ın katil zanlısı olarak oğlu Jacko Argyle hapse atılır. Sonrasında da bu genç adam cezaevinde zatürreden ölür. Ancak iki yıl sonra Doktor Arthur Calgary adında biri ortaya çıkıp cinayetle ilgili yeni bilgiler ortaya atıp Jacko'nun suçsuz olduğunu iddia edince eski yaralar açılır ve ortalık karışmaya başlar.

Ordeal By Innocence, daha önce 1984 yılında film olarak vizyona gelmiş; Marple hikayesi olmamasına rağmen Agatha Christie's Marple dizisinin de üçüncü sezon ikinci bölümü için uyarlanmıştı. Daha önce Noel zamanı ekrana gelmesi planlanan mini dizi, kadrodan Ed Westwick hakkındaki taciz ve tecavüz iddialarının ardından yayın programından çıkarıldı. Westwick kovuldu ve yerine gelen Christian Cooke ile sahneler baştan çekildi.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER