Starz, The White Princess'ın devam dizisine onay verdi: The Spanish Princess

Starz, The White Princess'ın devam dizisine onay verdi: The Spanish Princess
Starz, Philippa Gregory'nin kitaplarını uyarlamaya devam ediyor. İlk olarak ekrana The White Queen'i getiren kanal, ardından The White Princess'ı yayınlamıştı.

"The Spanish Princess" isimli yeni mini dizide The White Princess'ın hikayesi kaldığı yerden devam edecek. Dizide Gregory'nin The Constant Princess (Mahkum Prenses) ve The King’s Curse romanları kullanılacak. Yazarın kitaplarından ilki Aragonlu Katherine, diğeri ikinci dizide de yer alan Margaret Pole üzerine kurulu.

Genç ve güzel İspanya prensesi Catherine, İngiliz tahtının varisi Arthur ile evlenince Galler Prensesi oluyor. Ama Prens Arthur kısa sürede vefat edince Catherine'in hayatı rayından çıkmaya başlıyor. Üstelik Catherine'in halen bakire olduğunu ve evliliğin tamamlanmadığını iddia etmesiyle kaderi bu sefer de tahtın yeni varisi, geleceğin kralı Henry ile kesişiyor.

Margaret Pole ise çok sevdiği kardeşini haksız yere tahta kurban verse de tahtın destekçisi gibi görünmeye devam ediyor ve ilk evlilikle birlikte Catherine'in nedimelerinden birisi olarak atanıyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER