Global Agency'ye MIPTV'den Onur Ödülü!

Global Agency'ye MIPTV'den Onur Ödülü!

Dünyanın en büyük içerik fuarı MIPTV tarafından uluslararası içerik sektörüne katkısı büyük olup bu doğrultuda pek çok başarıya imza atmış kişilere takdim edilen Onur Ödülü’nün bu yılki sahiplerinden birisi, Global Agency Kurucu CEO’su İzzet Pinto oldu.

11 Nisan 2018 Çarşamba günü Carlton Hotel Cannes’da düzenlenecek olan törenle ödülünü teslim alacak olan İzzet Pinto, 2006 yılında kurduğu şirketi Global Agency ile ilk Türk televizyon formatının (Perfect Bride – Gelinim Olur Musun) uluslararası arenada satışını üstlenmiştir. Formatlarda yakalanan başarılı ivmenin ardından, Global Agency, 2008 yılında, Türk dizilerini de dünya pazarına sunmaya başlamıştır. Muhteşem Yüzyıl, 1001 Gece, Paramparça, Anne, İstanbullu Gelin, Muhteşem Yüzyıl Kösem, Bana Her Şey Yakışır, İşte Benim Stilim, Kısmetse Olur Global Agency tarafından yurt dışı dağıtımı yapılan ve global birer hit haline gelen en önemli projelerdendir.

İzzet Pinto, Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (Junior Chamber International – JCI) tarafından, 2008 yılında “Yılın Girişimcisi” ödülünü almıştır. Ayrıca 2008-2012 yılları arasında Global Agency, “Dünyanın En Hızlı Büyüyen İçerik Distribütörü” unvanını kazanmıştır. Bunun yanı sıra Pinto, dünyanin lider fuar organizatoru Reem Midem'in, "Başarı Hikayeleri Bu Fuardan Çıkar" sloganıyla yürüttüğü kampanyasının reklam yüzü seçilmistir.

Törende Onur Ödülü’nü alacağı açıklanan diğer isimler Pascal Breton (Federation Entertainment, Fransa), Teresa Fernández-Valdés (Bambú Producciones, İspanya) ve Weidong Yang (Alibaba Digital Media and Entertainment Group, Çin) oldu.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER