Stranger Things'in yaratıcıları sette sözlü tacizde bulunmakla suçlanıyor

Stranger Things'in yaratıcıları sette sözlü tacizde bulunmakla suçlanıyor
Taciz iddialarına adı karışan dizilerin arasına Stranger Things de katıldı. Netflix'in hit dizisinin yaratıcıları Matt ve Ross Duffer, bir set çalışanı tarafından sözlü tacizle suçlandı. Peyton Brown isimli çalışan Instagram hesabından gelecek sezonda dizi için çalışmak üzere dönmeyeceğini, sebebininse bazı kadınları etkileyen setteki sözlü tacizler olduğunu açıkladı.

"Güçlü pozisyondaki iki erkeğin birden fazla kadını sözle taciz ettiğine bizzat tanık oldum. Böyle bir duruma tanık olursam konuşacağına dair kendime söz vermiştim. Bunu duyurabileceğim 11,500 takipçim var, zaman oldu!"

Yazdığı ilk iletide isim vermeyen Brown, sonrasında yorumlar kısmında bahsi geçen kişilerin Duffer Kardeşler olduğunu doğruladı. Hatta ikilinin settekileri tehdit ettiğini ve onları aşağıladığını, bunun da ekipten bazı kişilerin işini bırakmasına sebep olduğunu belirtti. Ancak Brown bir süre sonra Instagram paylaşımını sildi.

Duffer Kardeşler ise yaptıkları resmi açıklamada kendisini sette rahatsız hisseden birilerinin olduğunu öğrendikleri için üzgün olduklarını ekleyerek prodüksiyonun doğası gereği gelen yüksek stresin sebep oldukları için özür dilediler. Ancak dizinin setinin yanlış tanımlanmaması gerektiğini, sette herhangi bir ayrım yapmaksızın herkese adil davrandıklarını ve güvenli bir çalışma ortamı yaratma çabalarına devam edeceklerini de eklediler.

Netflix ise konuyla ilgilendiklerini, ama herhangi bir yanlış durumla karşılaşmadıklarını açıkladı. Stranger Things'in üçüncü sezonunun 2019 içinde ekrana gelmesi bekleniyor.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER