Çağatay Akman, Onur Kırış'ın sunduğu 20 Dakika programına konuk oldu!

Çağatay Akman, Onur Kırış'ın sunduğu 20 Dakika programına konuk oldu!
Onur Kırış'ın sunduğu, Kral Pop TV ve Kral Pop Radyo'da yayınlanan "20 Dakika" programı bu hafta Çağatay Akman’ı ağırladı. Oldukça keyifli geçen sohbette Çağatay Akman, yeni şarkısı ve kariyeriyle ilgili çok özel açıklamalarda bulundu.
 
“7. Sınıfta bir kıza aşık olmuştum”
 
İlk olarak video paylaşım platformunda söylediği şarkılarla büyük ilgi gören Çağatay Akman, müzik kariyerine nasıl başladığını anlattı. Akman, “7. sınıfta bir kıza aşık olmuştum ve onun gittiği kursa yazıldım. Kaydımı  yaptırdım ve kendimi onun sınıfına aldırdım. Sonra bir baktım ki; o kursta yoktu. Ben de param yanmasın diye gitar kursuna yazıldım ve aslında müzik hayatıma ilk adımımı atmış oldum. Sosyal medyada şarkı söyleyip,  paylaşım yapıyordum. Sonra bunu profesyonel olarak yapmak istedim. Eskiden beri hayalim müzikal anlamda  kariyer yapmaktı” dedi.
 
“Şarkının rekor kıracağını bekliyordum”
 
İlk  profesyonel çalışmasını “Gece Gölgenin Rahatına Bak” isimli şarkısıyla yapan Çağatay Akman,  sürekli cover şarkı okumaktan sıkıldığı için kendi şarkısını hazırladığını söyledi. Akman, “Artık kendi şarkımı okumanın zamanı gelmişti. 6 ay boyunca bu şarkı için çok çalıştık. Sonra Abdullah Özdoğan ile yollarımız kesişti, birbirimize güvendik ve  bugünlere geldik.  Açıkçası şarkının bu kadar çok rekor kırmasını bekliyordum. Çünkü çok fazla kitlem vardı” dedi.
  
“Ben rap sanatçısı  değilim “
 
Programda  yaptığı müzik tarzını da yorumlayan Çağatay Akman, kendi müziğini yaptığını ve  müzik piyasasına ve müzikseverlere kendi tarzını benimsettiğini söyledi. Rap sanatçı olarak adlandırılmaktan hoşlanmadığını da dile getiren Akman, özellikle rap müziği yapmadığının altını çizdi.
 
“Dinleyicinin nabzını tutmak önemli”
 
Yeni şarkısı “Yüreğim Davacı” hakkında da konuşan Akman, “Yaptığımız şarkının zamanı bittiği anda artık yeni bir şarkı yapmam gerektiğini anlıyor ve hazırlıklara başlıyoruz. Şarkıyı hazırlarken dinleyenlerini nabzını tutmak gerekiyor. İnsanların ne dinlediğini, ne sevdiğini çok iyi analiz etmek gerekiyor” dedi.
 
Onur Kırış’ın sunduğu “20 Dakika”; 12 Mart Pazartesi saat 13.00’te yayınlanacak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER