Emmy ve Altın Küre Ödüllü antoloji serisi “DEHA” ikinci sezonuyla ekranlara dönüyor!

Emmy ve Altın Küre Ödüllü antoloji serisi “DEHA” ikinci sezonuyla ekranlara dönüyor!
Antonio Banderas ve Alex Rich’in ünlü ressam Pablo Picasso’ya hayat verdiği 10 bölümlük seri “DEHA: PICASSO”, 22 Nisan Pazar akşamı saat 21.00’de National Geographic ekranlarına geliyor.

91 yıllık hayatının 80 yılını kariyerine adayarak 50.000’den fazla çalışma üreten ünlü İspanyol ressam Pablo Picasso, çalkantılı evlilikleri, sayısız gönül ilişkisi ve sürekli değişen politik ve kişisel dostluklarına yansıyan tutkulu ve amansız karakteriyle 20’inci yüzyılın en etkili sanatçılarından biriydi. Kendini sürekli olarak yenileyen Picasso, sınırları zorlayan sanatsal dışavurumuyla dehasını da ortaya koyuyordu. Bir göçmen olarak hayatını sürdüren İspanyol ressamın sanata adanmış karmaşık hayatını ve modern sanata katkılarını ekranlara getiren DEHA: PICASSO, 22 Nisan Pazar günü iki bölüm arka arkaya saat 21.00’de National Geographic’te izleyicileriyle buluşuyor.

Ünlü oyuncu Antonio Banderas’ın Picasso’ya hayat verdiği yapımda Alex Rich ise ünlü ressamın gençliğini canlandırıyor. Çekimleri geçen yıl başlayan DEHA: PICASSO, Málaga’da sanatçının doğduğu ev, vaftiz edildiği kilise ve gençliğinde ilham kaynağı olan arena da dahil Piccaso’nun gerçekten yaşadığı ve çalıştığı mekanlarda çekiliyor.

“İyi sanatçılar kopyalar, büyük sanatçılar çalar”
Kültür-sanat dünyasında derin izler bırakan ve “İyi sanatçılar kopyalar, büyük sanatçılar çalar” sözü zihinlere kazınan ünlü İspanyol sanatçı Pablo Diego Jose Francisco de Paula Juan Nepomuceno Maria de los Remedios Cipriano de la Santisima Trinidad Ruiz y Picasso, kariyeri boyunca günümüzde dünyanın ünlü müzelerinde sergilenen ve aralarında efsanevi tablolar Guernica ve Les Demoiselles D’Avignon'un da yer aldığı sayısız çalışmaya imzasını attı. Picasso, hayatının büyük bir kısmını Ernest Hemingway, Coco Chanel, Henri Matisse, Gertrude Stein gibi önemli yazar ve sanatçılarla birlikte Paris'te geçirdi.

171 ülkede ve 45 dilde yayınlanacak olan DEHA: PICASSO22 Nisan Pazar günü iki bölüm arka arkaya saat 21.00’de National Geographic’te izleyicileriyle buluşuyor.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER