Sarah Wayne Callies ve Michael Shanks, mini dizi Unspeakable'ın kadrosunda

Sarah Wayne Callies ve Michael Shanks, mini dizi Unspeakable'ın kadrosunda
SundanceTV ve CBC, binlerce kişiyi etkileyen gerçek bir skandalı dizi yapıyor. Unspeakable isimli mini dizi sekiz bölüm sürecek. Robert C. Cooper'ın yaratıcılığını ve yürütücülüğünü üstlendiği dizinin başrollerinde Sarah Wayne Callies (The Walking Dead, Colony) ile Michael Shanks (Saving Hope) yer alıyor.

1980'lerde yaşanan skandalda bozuk kan nedeniyle binlerce insan HIV ve Hepatit C'ye maruz kalmıştı. Hatta Cooper da Hepatit C'ye maruz kalan birisi. Kadrosunda Shawn Doyle ve Camille Sullivan'ın da yer aldığı projenin çekimleri ilkbahar mevsimi içerisinde başlayacak. Unspeakable, Vic Parsons'un Bad Blood ve Andre Picard'ın The Gift of Death isimli kitaplarına dayanıyor. Kanada'da yaşanan skandal, büyük bir federal soruşturmaya, davaya ve kurbanlara milyarlarca dolar ödemeye sebep olmuştu.

Mini dizinin yapımcılığını Cooper, Mezo Entertainment ve Meridian Artists; senaristliğini Cooper, Carl Binder, Adriana Capozzi ve Lynn Coady üstlendi. Cooper ve Sarah Wayne Callies dizide yönetmenlik de yapacaklar.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER