Netflix, 2018'de 700 orijinal yapım ekrana getirmeyi hedefliyor

Netflix, 2018'de 700 orijinal yapım ekrana getirmeyi hedefliyor
Artan içerik sayısıyla doğru orantılı devam eden büyümesinden memnun olan dünyanın önde gelen online yayın platformu Netflix, bu yıl içinde 700 civarı orijinal içeriği ekrana getirmeyi planlıyor. Açıklama CFO David Wells'ten geldi ve içerikten sorumlu kişi olan Ted Sarandos, bunların 80'inin orijinal film olmasını planladıklarını geçtiğimiz sonbaharda açıklamıştı. Ayrıca bu rakamın 80 kadarını da dili İngilizce olmayan orijinal yapımlar oluşturacak.

Platform kendi içeriklerini artırmayı planlasa da içerik satın almaya da devam edecek. Wells, insanların içeriğin nereden geldiğini önemsemediğini ve en iyi içeriğe sahip olmayı hedeflediklerini belirtti. Şirket, 2017 yılını 117.6 milyon üyeyle tamamladı ve 2018'de içeriğe 8 milyar dolar civarında para harcayacaklarını açıklamışlardı. "Netflix üyesi olmayan sayısı olan sayısından fazla. Bu da bizim fırsatımız."

Şirket bununla paralel bir şekilde pazarlamaya ayırdığı parayı da artıracak. Geçtiğimiz yıl 1.3 milyar dolar ayıran Netflix'in bu yıl için ayırdığı rakam 2 milyar $. Platform, geçtiğimiz haftalarda Amerikan dizi sektörünün yıldız isimleri Shonda Rhimes ve Ryan Muprhy'yi transfer ettiğini duyurdu.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER