Discovery ve Eurosport Kış Olimpiyat Oyunları'nı rekor sayıda izleyiciye ulaştırdı

Discovery ve Eurosport Kış Olimpiyat Oyunları'nı rekor sayıda izleyiciye ulaştırdı
2018 Kış Olimpiyat Oyunları’nın kapanışıyla birlikte, Discovery, Avrupa’da daha fazla seyirciyi her zamankinden daha fazla ekrana bağlama sözünü tuttu.

İzleyiciler Discovery’nin Olimpiyat Oyunları’ndaki yenilikçi yayınını bir rekorla kucakladı. En sürükleyici yayınlar da dahil olmak üzere, dijitalde her dakika canlı olarak yayınlanırken arttırılmış gerçeklik stüdyosu Eurosport Cube’de en iyi uzmanlar tarafından Olimpiyatlar’daki her hareketin analizi yapılarak Discovery ve Eurosport’un tüm platformlarında rekor izleyici sayısına ulaşması sağlandı.

İsveç ve Norveç'te % 90'dan fazla TV izleyicisi oranıyla bir rekora imza atmanın yanı sıra nüfusun %58’i Discovery’nin sahip olduğu ilk on pazardaki ücretli ve ücretsiz yayın yapan kanallar ve ortak yayıncılar üzerinden Olimpiyatları izledi. 76 milyon izleyici; ücretsiz içerik ve özel spor yayın akışı hizmeti sağlayan Eurosport Player da dahil olmak üzere, Oyunları çevrimiçi olarak sosyal platformlar ve Eurosport’un uygulamaları üzerinden izleyerek bu anların keyfini çıkardı.

Discovery, Olimpiyat Oyunları açılışı ile güçlü bir başlangıç yapmakla birlikte tüm yıl boyunca lider spor markası Eurosport'ta yapılan birinci sınıf canlı spor yayını ile gelecekte 2020 Tokyo’da gerçekleşecek Olimpiyat Oyunları’na olan güvenini ve desteğini arttırmış oldu.

Discovery Communications CEO’su David Zaslav “Discovery, yenilikçi üretim, en son teknoloji ve 48 ülke için 22 dilde yerel hikaye anlatımı ile tüketicinin Eurosport'un Olimpiyat Oyunları yayınına verdiği cevabın gururunu yaşıyor. Avrupa’daki Oyunların her anı dijital olarak ilk defa öne çıkarılmakla beraber PyeongChang'da yapmaya koyulduğumuz şeylerin çoğu daha önce hiç yapılmamıştı.

Olimpiyat Oyunları’nın muhteşem açılışı, bir şirket olarak elde edebileceğimiz şeylerin, özellikle de ücretli ve ücretsiz kanallarda ulaştığımız rekor sayıdaki izleyici kitlesinin Eurosport uygulaması, çevrimiçi ve sosyal kanallarına entegre olmasıyla birlikte izleyici trafiğinin güçlü seviyelere ulaşması beklentileri aştı. Artık sporseverlerin Eurosport ile olan ilişkilerini başlattıklarına veya derinleştirdiklerine inanıyoruz ve tüm yıl boyunca en büyük spor etkinliklerinde bizimle olacakları için heyecan duyuyoruz.” dedi.

İzleyici ve Etkileşim Rakamları Tüm Zamanların En İyisine Ulaştı

Discovery ilk defa, Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından onaylanan yeni bir ölçüm yöntemi kullanarak verileri tüm platformlarda topladı ve Kış Olimpiyat Oyunları’nın Avrupa’da ulaşabileceği kapsamlı bir görüntü yakaladı. Şirketin kendi platformları ve tüm ortakları için sunduğu ücretli ve ücretsiz kanallar, çevrimiçi ve sosyal platformlardaki tüm görsel mecralarda üç yeni ölçütü kullanarak yaptığı bu modern medya tüketimi ölçümü, dijital çağdaki izleyici davranışını daha iyi açıklıyor. Tüketiciler artık her nerede olursa olsun, tabletlerde, cep telefonlarında veya geleneksel televizyon ekranlarında Olimpiyat Oyunları’nı daha fazla ve daha yeni platformlarda arayıp bulma imkanına erişiyorlar.

4.5 Milyar Video Görüntüleme – her program veya video ayrı olarak görüntülendi
1.7 Milyar Saatlik Video – Olimpiyatların her anı görüntülendi (102,818,493,241 Dakika)
386 Milyon Kullanıcı – kümülatif görüntüleyen kişi sayısı
8.1 Milyon Etkileşim – Discovery'nin dijital ve sosyal medya platformları etkileşimleri ile birlikte tüm dijital ve sosyal platformlardaki beğeni, paylaşım ve yorum sayısının tümünü kapsamaktadır.

Discovery Networks International CEO’su Jean-Briac Perrette “Dünyanın en iyi 150 spor yıldızının paylaştığı uzman yorumlarla Discovery her zamankinden daha fazla ekranda daha fazla insanı etkilemeyi başardı. Ayrıca görsel açıdan çarpıcı veriler sunan 'Eurosport Cube' stüdyosundan yerel olarak özelleştirilmiş içerik yayınları PyeongChang ve Avrupa çapında canlı olarak yayınlandı. Avrupa'daki en büyük yayıncılardan, dijital ve yayıncı platformlara kadar, Olimpiyat Oyunları’nı kişiselleştirmek için gösterdiğimiz insani çaba ve başarının inanılmaz öyküleri ile daha fazla insanı etkileyip ilham vermek için çıktığımız bu yolculuğa katılan tüm ortaklarımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

**Eurosport, Avrupa’daki Olimpiyatların Ev Sahibidir. Fransa 2018-2020 hariç. Rusya hariç. Eurosport, 2018 ve 2020 yılları için İngiltere'de Resmi Yayıncılık Yapıyor.

**TV İzleyicisi her pazardaki resmi verilere göre +3 veya +4 yaş olarak hesaplanmıştır.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER