Can Okan: Türk filmlerinin de uluslararası alanda oldukça başarılı olacağına inanıyoruz

Can Okan: Türk filmlerinin de uluslararası alanda oldukça başarılı olacağına inanıyoruz

Inter Medya'nın kurucusu ve CEO'su Can Okan, C21Screenings'e dizilerinin satışlarını artırırken filmleri satmak için yaptıkları çalışmalardan bahsetti. Şirket, diziler gibi filmlerin de uluslararası piyasada oldukça popüler olacağına inanıyor.

C21: Piyasaya olan yaklaşımınızı elinizdeki hangi programlar tanımlıyor?
Okan: 2018'de önemli içerik marketlerinden her birinde yeni bir içerik tanıtmayı planlıyoruz. Fazilet Hanım ve Kızları'nın MIPCOM'daki ve Kırık Kanatlar'ın MIP Cancun'daki başarısının ardından Discop Dubai'de de Çukur'u tanıtacağız.

C21: 2018'deki misyonunuz nedir?
Okan: Bildiğiniz gibi 25. yılımızı kutladığımızdan dolayı 2017 şirketimiz için önemli bir yıldı. Ayrıca başarılı ve meyve veren bir yıldı. Kara Sevda, Aşk Laftan Anlamaz ve Fatih Harbiye'nin başarısıyla uluslararası satışlarımız 2016'ya göre %60 arttı. Gelecek yılın daha iyi sonuçlar getireceğine inanıyoruz. Sadece dizilerin satışlarını artırmayı değil, filmleri tanıtmayı ve satışlarını artırmayı da istiyoruz. Sadece dizilerin değil Türk filmlerinin de oldukça başarılı olacağına inanıyoruz. Şirketimiz geniş bir film kataloğuna sahip. Yakın gelecekte temsil etmeyi planladığımız yeni eğlence formatları üzerinde de çalışıyoruz.

C21: Geçtiğimiz altı ayın en başarılı dizileri hangileriydi ve nedeni neydi?
Okan: Geçtiğimiz altı ay bizim için oldukça yoğundu. Tanıttığımız iki yeni dizi merkez ve Doğu Avrupa'da, Latin Amerika'da ve MENA bölgesinde büyük ilgi çekti. Fazilet Hanım ve Kızları 50'den fazla bölgede satıldı, Kırık Kanatlar da dünyanın her yerinden alıcıların dikkatini çekiyor.

C21: Güncel kataloğunuzdaki hangi diziler en çok talep görüyor?
Okan: Ay Yapım'ın yapımcısı olduğu Kara Sevda 70'den fazla bölgede satıldı ve dünya genelinden alıcıların ilgisini çekiyor. Uluslararası Emmy ödülünden sonra daha fazla ilgi çeker oldu. Aşk Laftan Anlamaz ve Fatih Harbiye hala çok popüler. Yeni içeriklerimiz arasından Fazilet Hanım ve Kızları, Kırık Kanatlar ve Çukur'a güveniyoruz.

C21: Gelecek altı ay için elinizde neler var ve değişen istekleri karşılamak için şirketinizi nasıl geliştiriyorsunuz?
Okan:
MIPCOM'da yaptığımız heyecan verici birkaç açılışın ardından var olduğumuz veya yeni olan bölgelerdeki satışları artırmak için geniş bir pazarlama planı yaptık. Sadece basılı ve online reklamlarımızı artırmayı değil, billboardlar gibi fiziksel reklamları artırmayı da planlıyoruz.

C21: Gelecek yeni diziler içinde hangilerinin başarılı olacağını düşünüyorsunuz ve niye?
Okan: Son yıllarda dizi piyasasında hiçbir bölge geniş ölçüde bir büyüme yaşamadı. Her ay bir sürü prodüksiyon kanalını batırıyor. Kataloğumuzdaki çok başarılı diziler bu platformları zenginleştiriyor. Dizilerimizin başarısı ilginç hikayeler, başarılı oyuncular ve prodüksiyon kalitesi sayesinde. Başarının anahtarı ise en niyayetinde izleyici.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER