!f İstanbul’dan Ara Güler ve Jan Švankmajer sürprizi!

!f İstanbul’dan Ara Güler ve Jan Švankmajer sürprizi!
İş Bankası Maximum Kart’ın ana partnerliğinde 15 Şubat’ta başlayacak 17. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin heyecan uyandıran programına son anda dahil olan iki film, özellikle sinefiller ve sanat tutkunları için büyük heyecan uyandıracak! Dünyanın en önemli fotoğraf sanatçılarından Ara Güler’in yönettiği tek film de olan ve çok az kişinin izleme şansına eriştiği “Kahramanın Sonu” Güler’in ve Yeşim Ustaoğlu’nun sunumuyla gösterilirken; efsane gerçeküstücü yönetmen Jan Švankmajer’in 8 yıl aradan sonra çektiği ilk film de olan “Insect / Böcek”, Türkiye’de ilk kez !f İstanbul’da seyirciyle buluşacak!
 
İş Bankası Maximum Kart’ın 6. kez ana partnerliğinde gerçekleşecek ve 15 Şubat’ta başlayacak 17. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin programına son anda dahil olan iki film, özellikle sinefiller ve sanat tutkunları için büyük heyecan uyandırıyor.
 
Ara Güler ile Yeşim Ustaoğlu bu özel gösterimde buluşuyor!
!f İstanbul programında karşımıza çıkacak sürpriz gösterimlerinden ilki, yalnızca Türkiye’nin değil dünyanın en önemli fotoğraf sanatçılarından Ara Güler’in 1975’te çektiği ve dünyada çok az gösterim olanağı bulmuş filmi “Kahramanın Sonu”. Güler’in I. Dünya Savaşı’nda ölüme mahkum edilen Yavuz Zırhlısı’nın hikâyesini anlattığı ve 16 mm çektiği film, İlhan Mimaroğlu’ndan Ruhi Su’ya, eklektik müzikle yaratılmış avangart kurgusu, arşiv fotoğrafları ve gerçeküstücü canlandırmalarıyla sinemamızın en özel yapımlarından birine dönüşüyor. Festivalde tek gösterimi yapılacak filmin gösterimi, dostlukları uzunca bir geçmişe dayanan Yeşim Ustaoğlu ve Ara Güler’in sohbetiyle devam edecek. 70 yılı aşkın zamandır belleğimiz olmuş Ara Güler, rol aldığı “Otel” (1992), “İz” (1994) ve “Güneşe Yolculuk” (1999) filmlerinin yönetmeni Yeşim Ustaoğlu ile “Kahramanın Sonu”nun hikâyesini konuşacak.
 
Dünyada ikinci gösterimi !f’te
!f’in ’son dakika’ sürprizlerinden diğeri de, 60’larda başladığı sinemada sayısız kısa film üretmiş, “Alice”, “Greedy Guts”, “Lesson Faust”, “Lunacy”, “Surviving Life (Theory and Practice)” gibi uzunlarıyla da festivallerin en gözde isimlerinden birine dönüşen efsane gerçeküstücü yönetmen Jan Švankmajer’in son tuhaflığı “Insect / Böcek” olacak ve film, dünya galasını yapacağı Roterdam Film Festivali’nden hemen sonra ilk kez !f İstanbul’da seyirciyle buluşacak. Švankmajer’in yazıp yönettiği ve “Böceklerin insanlar gibi ve insanların böcekler gibi davranması hep hoşuma gitmiştir. Benim hikâyem Kafka ve onun meşhur Değişim’ine referansta bulunurken bu içine kapanıklığı bir adım öteye götürüyor” sözleriyle anlattığı film; küçük bir kasabadaki bir barda Čapek Kardeşlerin “Böcek Oyunu”nunun provası için bir araya gelmiş 6 amatör aktörün yaşadıklarını konu alıyor. “Böcek”, işleriyle çoğu sanat dalında etkisi olmuş, Terry Gilliam, Quay Kardeşler gibi bir çok sanatçıya ilham vermiş 83 yaşındaki ustanın 8 yıl aradan sonra çektiği ilk film olmasıyla da büyük önem taşıyor.
 
%10 indirimli ön satışlar biletix’te!
Yılın iddialı filmlerinin Türkiye galalarına ve yurtdışından tanınan yönetmenlere ev sahipliği yapacak olan !f İstanbul’da ön satışlar bugün (2 Şubat) biletix’te başladı. % 10 indirim fırsatının sunulacağı ön satış, 4 Şubat Pazar, gün sonuna kadar devam edecek. İş Bankası Maximum Kart sahiplerine ise; ön satışta film biletlerinde %20 indirim, hem ön satış hem de normal satış döneminde ise %50 indirimli Maximum Film Paketi ve Maximum Müzik Paketi ayrıcalığı sunulacak. Ön satışı kaçıranlar 5 Şubat'tan itibaren biletix perakende satış noktalarından, biletix.com'dan ve biletix çağrı merkezinden, 10 Şubat'tan itibaren de festival gişelerinden biletlerini satın alabilecek.
 
Tüm öğrencilere !f bileti 2 TL!
!f İstanbul’un geçtiğimiz yıl genç !f’çilere özel olarak başlattığı indirimli gösterim fırsatı bu yıl da devam ediyor. Öğrenci kimliğini gösteren !f’çilere hafta içi gündüz seanslarındaki filmler 2 TL’den satışa sunulurken; İş’te Üniversiteli kredi kartı ya da Maximum Kart sahibi öğrenciler ise aynı seansları 1 TL ödeyerek izleyebilecekler.
 
İş Bankası Maximum Kartlılara özel indirimler
Festivalde İş Bankası Maximum Kart sahiplerine özel olarak hazırlanan “Maximum Film Paketi”nin yanı sıra Maximum Müzik Paketi” için de biletlerde %50 indirim ayrıcalığı sunulacak. İş Bankası Maximum Kart sahipleri, “Maximum Film paketiyle en az 4, en fazla 20 adet festival sinema biletini, Maximum Müzik” paketiyle ise en az 2, en fazla 6 adet etkinlik biletini %50 indirimle satın alabilecekler. Paket almayı tercih etmeyen İş Bankası Maximum Kart sahipleri için de film biletlerinde ön satışta %20 indirim ayrıcalığı sunulacak.
 
!f günleri 15 Şubat’ta başlıyor
İş Bankası Maximum Kart ana partnerliğinde ve CGV Mars Cinema Group ortaklığında yapılacak 17. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali, 15 Şubat’ta İstanbul’da başlayacak ve 1 Mart’ta Ankara’ya ve İzmir’e uğrayarak 4 Mart’ta 17. yaş yolculuğunu tamamlayacak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER