CANNESERIES ve MIPTV’in yeni kolu In Development'a 344 başvuru yapıldı!

CANNESERIES ve MIPTV’in yeni kolu In Development'a 344 başvuru yapıldı!
MIPCOM/MIPTV ve Cannes Uluslararası Dizi Festivali Canneseries işbirliği ile yeni yapımları daha hızlı takip etmek amacıyla “In Development” adı altında Cannes Drama Yaratıcı Forumu'nun oluşturulduğu ekim ayında duyurulmuştu.

10-11 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek olan In Development; yazarlar, prodüktörler ve genç yeteneklerin keşfedilmesi için büyük bir fırsat sunma amacını taşırken programlarını platformlara getirmek için ihtiyaç duyan içerik sahiplerinin bire bir iletişimin yanı sıra, çeşitli panel ve konuşmalarda da yer alarak projelerini gösterme şansı elde etmelerini sağlayacak. İki gün sürecek forum sektördeki uluslararası karar vericileri, yayıncıları, finansörleri, dağıtımcıları ve oyuncu ajanslarını bir çatı altında buluşturacak.

Kısa süre önce yapılan resmi duyuruya göre In Development'a 46 ülkeden 344 proje başvurdu. İçlerinde Kanal D ve Yapım Şirketleri CEO'su Özge Bulut Maraşlı'nın da olduğu jüri bu projeleri tanıtılmaları için 12'ye indirecek. Seçilenler mart ayı içinde duyurulacak. Proje başvurusunun yapıldığı ülkelerin arasında Türkiye de yer almakta. Ayrıca seçilen projeler içinden birisini Federation Entertainment'in, ikisinin de Fransız yatırım fonu La Fabrique des Format tarafından yapımcılığını üstlenmesi bekleniyor.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER