Helen Mirren, HBO’nun yeni mini dizisinde II. Katerina’yı oynayacak

Helen Mirren, HBO’nun yeni mini dizisinde II. Katerina’yı oynayacak

Meryl Streep'in Big Little Lies'ın ikinci sezonuna katılmasından birkaç saat sonra HBO'dan Helen Mirren sürprizi de geldi. Aktris, kanalın Sky'la ortak hazırlayacağı Catherine the Great'te II. Katerina'yı oynayacak.

Çariçe II. Katerina veya Büyük Katerina, 34 yıl boyunca Rusya'yı yönetmiş ve 18. yüzyıl Rusya'sına damgasını vurmuş bir Çariçe. Kırım'ı Rus topraklarına katan, Prut Savaşı sırasında Baltacı Mehmet Paşa'yla antlaşma yapan da kendisi. Dört bölümlük mini dizinin prodüksiyonu bu yıl içinde başlayacak ve bölümlerde Catherine'in son yılları, Grigory Potemkin'le olan takıntılı ilişkisi, skandallar ve anlaşmazlıklar anlatılacak.

Helen Mirren, 2005'te ekrana gelen Elizabeth I isimli HBO dizisinde I. Elizabeth'i canlandırmış, rolüyle Emmy ve Altın Küre kazanmıştı. Diziyi o diziyi de yazan Nigel Williams yazacak. Mirren'ın bir diğer dizisi Prime Suspect'in yönetmenlerinden, bu sayede Emmy de kazanan Philip Martin yönetecek. David M. Thompson (Woman in Gold, Death Comes to Pemberley), Charlie Pattinson (Elizabeth I, The Missing, Skins), Mirren ve Martin de baş yapımcı olarak görevliler.

HBO ile Sky daha önce 250 milyon dolarlık ortak prodüksiyon anlaşması imzalamışlar, anlaşma kapsamında Chernobyl ve Gangs of London isimli iki diziye de onay vermişlerdi.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER