Netflix, yayınlamadığı içeriklere 39 milyon dolar harcadı

Netflix, yayınlamadığı içeriklere 39 milyon dolar harcadı

2017 yılının dördüncü çeyreğindeki gelirlerini açıklayan Netflix, yayınlamadıkları içerikler için 39 milyon dolar harcadıklarını da belirtti.

CFO David Wells ise bu miktarın cinsel tacizle bağlantılı olarak ortaya çıktığını açıkladı. Miktarın detaylarındırılması yapılması da önemli bir kısmının platformun amiral gemisi House of Cards'tan kaynaklandığı düşünülüyor. Dizinin başrolü Kevin Spacey hakkında pek çok taciz iddiası ortaya çıkmış, Netflix de önce dizi için final sezonu kararı verip ardından Spacey'i kovmuştu.

Ancak skandal patlak verdiğinde altıncı sezonun çekimleri başlamıştı ve yaklaşık iki bölümün bittiği haberleri çıkmıştı. Sezonda yeniden yapılanmaya gidildiği için Netflix'in iki bölümün çoğunu çöpe attığı düşünülüyor. Online platform Gore Vidal'ın hayatından uyarlanan ve Kevin Spacey'in başrolünde yer alacağı biyografik filmden de vazgeçmişti.

Ayrıca komedyen Louis C.K.'in ikinci stand-up projesi de iptal oldu. Bununla birlikte The Ranch'in başrollerinden Danny Masterson da kovuldu. Dizi, prodüksiyonuna yakında Masterson olmadan devam edecek.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER