Oscar törenindeki zarf teslim kuralları değişti

Oscar törenindeki zarf teslim kuralları değişti

Geçtiğimiz yıl düzenlenen Oscar'da En İyi Film kategorisinde Moonlight yerine La La Land kazanan olarak açıklanmış, yanlış zarfın verilmesinden kaynaklanan sorun büyük bir skandala sebep olmuştu. Uzun yıllardır ödül törenindeki düzenden sorumlu PwC skandalın tekrarlanmaması için bazı kural değişikliklerine gitti.

Oscar'daki oylama prosedürü ve adayların açıklanması değişmedi, onun yerine değişiklikler zarf ritüeline odaklanılarak yapıldı. PwC'nin kurulunun başındaki isim olan Tim Ryan bu yılki çalışmalara bizzat dahil oldu. Artık kontrol odasında iki değil üç kişi olacak.

Normal düzende Dolby Tiyatro'nun iki tarafında birer kişi olur, sunucuların çıktığı yere göre zarf teslim edilirdi. Yeni gelen üçüncü kişide de kazananlara ait zarflar olacak ve kazanana hatıra olması için zarfı teslim edecek. Bu durumun aynı zamanda güvenlik kontrolü olarak getirildiği de vurgulandı.

Geçtiğimiz yılki karışıklığa sebep olan iki çalışan hala şirkette çalışıyor olsa da Oscar'da dahil olmayacaklar. Zarfları sunuculara teslim edecek kişiler bu işi daha önce 14 sene yapan Rick Rosas ve şirketin Los Angeles ofisinden Kimberly Bourdon.

Zarflar teslim edilirken sahne yönetmeni ve ünlü sunucu alması gereken zarfı aldığını doğrulayacak. Zaflardan sorumlu olacak üç kişi herhangi bir sorun ihtimaline karşı Oscar'ın provalarına da katılacaklar.

Geçtiğimiz yılın skandalından sonra zarfları karıştıran görevlinin bu sırada sosyal medya hesabıyla meşgul olduğu ortaya çıkmıştı. Törende görevli kişilerin telefon kullanması yasaklandı.

Oscar'a aday olacak isimler bugün içerisinde belli olacak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER