Reyting Analizi: Savaşçı liderliği Çocuklar Duymasın'la paylaştı!

Reyting Analizi: Savaşçı liderliği Çocuklar Duymasın'la paylaştı!
2002 yılında TGRT kanalında ilk bölümü yayınlanan ve Birol Güven'in yaratıcısı olduğu Çocuklar Duymasın hayatımıza bir sitcom olarak girdi. Çok yüksek izlenme oranları gören sitkomun tekrar bölümleri de izlenme listelerine girmeye başlayınca Birol Güven bu sefer Kanal D için ekibi yeniden topladı ve geçen sezon yayına başladılar. 24 haftadır yayınlanan dizi hikayesinde ve formatında yaptığı radikal bir değişiklikle izlenme oranlarını yükseltmeyi başardı. Dizi dün gece AB'de 6.43 reyting ve 14.68 share alarak geceyi lider bitirdi. Total'de 12.76 share ile ikinci olan dizi, 20+ABC1'de ise 13.04 share alarak günü üçüncü bitirdi. Cumartesi ilk bölümü yayına giren Gülizar, pazar gündüz tekrarında gayet başarılı bir sonuç almış. 16:00'da yayınlanan tekrar bölüm kanala AB'de 8 share getirmiş. Askeri drama trendi doğrultusunda Limon Yapım'ın Fox Türkiye için hazırladı Savaşçı ise Total ve 20+ABC1 kategorilerinde birinci oldu. Gülbin Tosun ile Hafta Sonu da haberde lider olan Fox Türkiye, gündüz yayınladığı dizi tekrarlarının aldığı sonuçlar doğrultusunda günü kârlı kapatan kanal oldu. 

Star TV dün gece PT1'de Kemal Sunal filmi olan Kibar Feyzo'yu yayınlayarak Prime-time'ı en az zararla kapatmayı denedi. Filmin ardından Most Yapım'ın hazırladığı Hayat Sırları final bölümünü yayınladı. Dizi Total'de 1.26 reyting, 3.03 share; AB'de 1.81 reyting, 6.75 share; 20+ABC1'de ise 1.59 reyting, 3.79 share alarak ekran yolculuğuna veda etti. Hayat Sırları ekibine ferah feza yeni hikayeler, yolculuklar dileriz. 2017'yi prime time'da her üç kategoride de lider bitiren Star TV'nin pazar akşamı için planlarını merak etmiyor değiliz. Kanalın yayına hazırladığı Gülse Birsel projesi Jet Sosyete'yi hafta içi yayına alacağını tahmin ediyoruz. Kanalın zayıf günleri Çarşamba, Perşembe ve Pazar. Kanalın Jet Sosyete için Çarşamba ya da Perşembe'yi tercih etme olasılığı çok yüksek. 

Her iki günde de tarihi dönem dramaları izlemeyen seyirci var. Çarşamba ve Perşembe akşamlarında Show TV'nin Güldür Güldür ile listede gösterdiği performansı da göz önüne alırsak Jet Sosyete için Çarşamba'nın seçilmesi makul bir karar olur. Gold Film'in hazırladığı Siyah İnci, Perşembe akşamında ortalama 4 reyring alarak yayına devam ediyor. Geçen hafta TRT1'de yayına giren Mehmetçik Kut'ül Amare'den çok az etkilenen drama, maliyeti de göz önüne alınırsa birkaç hafta daha Perşembe akşamında yayında kalabilir gibi görünüyor. Ancak ikinci bölümünde de yükselemeyen Babanım Günahları çarşambayı taşıyamayacak gibi görünüyor. Kanal, ilk bölüm dışında devam bölümlerinin ortalama 90 dakika olacağı konuşulan projenin peşine mini dizisi Börü'yü takarak Çarşamba akşamında listede yüksek bir pozisyon almayı deneyebilir. Ocak ayının son haftasına girdik. Kanalın bu konuda nasıl pozisyon alacağı çok yakında belli olur.  

Pazar, atv ve Show Tv için de sıkıntılı bir gün. Hafta İçi gündüz kuşağını rakipsiz lider götüren atv, cumartesi ve pazar akşamlarında prime time'da pek varlık gösteremiyor. Süreç Film'in hazırladığı drama Cennetin Gözyaşları'nın izlenme oranları 4- 5 bandında devam ediyor. Dizi dün gece Total'de 10.25; AB'de 6.84 ve 20+ABC1'de 8.63 share alarak kanalı ilk 10 listesinde tutmayı başardı. Dizinin yurt dışı satışlarının başarılı ilerlemesi yayın süresini uzatacaktır. Yetmez ama, evet! Show Tv'de yayınlanan  Kalp Atışı düşme hattından çıkmayı başaramadı. Gün değiştiren dizi kanalın yolladığı yayın akışına göre 28 Ocak akşamı final yapıyor. TRT1'de yayınlanan Aslan Ailem ise Total'de 3.44 reyting, 7.09 share; AB'de 4.88 reyting, 10.89 share ve 20+ABC1'de 3.83 reyting, 7.92 share alarak kanalın yüzünü güldürdü.  O Ses Türkiye sezon finaline yaklaşıyor. Düellolar başladı. Format yerini 10 Şubat'tan itibaren Survivor All Star'a bırakacak. Format dün gece 3.90 reyting, 8.45 share; AB'de 5.50 reyting, 12.94 share ve 20+ABC1'de 5.40 reyting, 11.72 share aldı.

Ocak ayının son haftasına girdik. TRT1'in 18 Ocak perşembe günü yayına sürdüğü tarihi drama Mehmetçik Kut'ül Amare'nin aldığı sonuç kanalların ay sonu karnesini nasıl etkileyecek göreceğiz. Tarihi drama, küçük oranlarda da olsa şimdilik en çok Vatanım Sensin'i etkilemiş gibi görünüyor. Mehmetçik, Muhteşem Yüzyıl'ın rekorunu egale edemedi ama son iki sezonun her üç kategoride en iyi açılışını yapan drama oldu.Bu hafta Show Tv yeni draması Yuvamdaki Düşman'ı perşembe gününe koyarak pastadan pay alma denemelerini sürdürüyor. Mehmetçik, ilk bölümde yakaladığı performansını devam ettirebilecek ve Perşembe gününün yeni lideri olabilecek mi, bunu da ilerleyen haftalarda göreceğiz.  

Reyting listesinin tamamı için TIKLAYINIZ!
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER