Ay Yapım'dan yeni bir sinema filmi geliyor!

Ay Yapım'dan yeni bir sinema filmi geliyor!
Uluslararası festivallerden ödülle dönen ve 12 Ocak'ta vizyona giren Onur Saylak'ın ilk uzun metrajı Daha'dan sonra sinema alanındaki ataklarını hızlandıran Ay Yapım, Ahmet Katıksız'ın yazıp, yöneteceği bir film için çalışmalara başladı. Son olarak Kara Para Aşk dizisinin rejisinde izlediğimiz Katıksız, 2016'da senaryosunu Deniz Akçay'ın yazdığı, Fahriye Evcen ve Murat Yıldırım'ın başrollerini paylaştığı ve TAFF imzasıyla vizyona çıkan Sonsuz Aşk'ı yönetmişti. 

Kod adı "Bizim İçin" olan bu yeni film ise; jokey Halis Karataş, 90'lar Türkiye’sinde umudun simgesi haline gelen şampiyon yarış atı Bold Pilot; Halis Karataş’ın eşi Begüm Atman ve atçılık dünyasının duayen ismi Özdemir Atman’ın hikayesine odaklanarak etkileyici bir aşk ve büyük bir başarı hikayesini beyazperdeye yansıtacak. 

Yaklaşık bir yıldır ön hazırlık aşaması devam eden ve Mart ayında sete çıkması beklenen filmde Halis Karataş rolünü canlandırması için genç oyuncu Ekin Koç ile anlaşma imzalandı. Filmde rol alacak kadın oyuncu seçmeleri ise halen devam ediyor. 

Gelişmeleri bildireceğiz..Halis Karataş Kimdir?
Sivas'ta dünyaya geldi. Ailesinin bütün karşı çıkmalarına rağmen 14 yaşında jokeylik için ilk adımı attı. Binicilik sektörüne girdikten bir süre sonra eski TJK başkanlarından Özdemir Atman'ın kızı Begüm Atman ile evlendi. 2014 yılında eşi Begüm Atman Karataş vefat etti. Azra ve Özdemir adında iki çocuğu vardır. Yarışseverler tarafından Sihirbaz lakabıyla tanınan Halis Karataş, kariyeri boyunca beş kez Gazi Koşusu şampiyonluğu kazandı. 21 Temmuz 2009'a kadar bindiği 520 at ile 165 şampiyonluk yaşadı. 2012'de Istanbul Veliefendi Hipodromu'nda koşulan 7 yarışın tümünü kazanarak kırılması zor bir rekorun sahibi oldu. Karataş, 88. Gazi Koşusu'nu kazandıktan sonra atın üzerinde ayağa kalkıp,parmağındaki nikah yüzüğünü öperek, "Senin için Aşkım!" diye bağırıp, kısa süre önce vefat eden eşine gönderdiği selamla hafızalarımıza kazınmıştı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER