George Clooney'in yeni dizisi Catch-22'yu Hulu kapmak üzere

George Clooney'in yeni dizisi Catch-22'yu Hulu kapmak üzere
Ünlü oyuncu George Clooney'in uzun zaman sonra yeni bir diziyle ekrana dönmek üzere olduğu haberini kasım ayında vermiştik. Diziyi online yayın platformu Hulu kapmak üzere.

1994-1999 arasında NBC'de yayınlanan tıp draması E.R.'da rol alan Clooney, Joseph Heller'ın 1961'de piyasaya çıkan romanı Catch-22‘nun başrolünde yer alacak. Ayrıca yapımcı ve yönetmen olarak da projenin içinde yer alacak. Luke Davies ve David Michod ise dizinin senaristliğini üstlendiler. Clooney'in sezonu altı bölüm sürecek dizide bölüm başı 1 milyon dolar alması bekleniyor.

Ayrıca senaryo ucu kapalı bir şekilde hazırlandı, yani ikinci sezon planlanmıyor. 1970'de sinemaya da uyarlanan Catch-22, ülkemizde Madde 22 ismiyle İthaki Yayınları tarafından yayınlandı.

Romanın hikayesi 1943 yılının İtalya’sında, 2. Dünya Savaşı zamanında geçiyor. Merkezinde, Amerikan ordusunda görev yapan, B-25 bombardıman uçağı pilotu Yüzbaşı John Yossarian var. Hiç karşılaşmadığı binlerce kişi tarafından öldürülmek istendiği için kızgın olan Yossarian’ın asıl problemi ise askerlik görevini bitirmek için gereken uçuş sayısını her geçen gün artıran kendi ordusuyla. Tehlikeli görevlerden feragat edebilmek için başvuruda bulunduğu takdirde, son derece komik bir bürokratik kural olan Madde 22 karşısına çıkmaktadır.

Eğer biri gönüllü olarak tehlikeli uçuşlara katılmayı istiyorsa, onun akıl sağlığı ile ilgili bir problem var demektir. Akıl sağlığı problemli biri görevden alınmalıdır; ama onu görevden almak için bu kişinin başvuru yapması, uçuşlara katılmayı istememesi gerekmektedir. Bunu yaptığı takdirde ise o kişinin deli olmadığı sonucu ortaya çıkar ve görevinden alınmaz. Çünkü delirdiğinizi anlamak, akıl sağlığı ve muhakeme gücünüzün yerinde olduğu anlamına gelmektedir. Clooney, dizide Albay Cathcart karakterini oynayacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER