Oscar ödüllü yönetmen Paul Haggis de tecavüzle suçlanıyor

Oscar ödüllü yönetmen Paul Haggis de tecavüzle suçlanıyor

Oscar ödüllü senarist ve yönetmen Paul Haggis de cinsel tacizle ve tecavüzle suçlanan isimlerin arasına karıştı. Aralık ayında Haleigh Breest, Higgis'in kendisine 2013'te tecavüz ettiği suçlamasıyla şikayette bulunmuştu. Cuma günü Associated Press, üç kadının daha aktörü tacizle ve tecavüzle suçladığını duyurdu.

Haggis bütün suçlamaları redderken Breest'in davası için de '9 milyon dolarlık fidye' tanımlamasında bulundu. Hatta avukatı da haberlerin yönetmene zarar vermek için Breest'in avukatları tarafından çıkarıldığını iddia etti. Ayrıca Haggis'in suçlamaların kendisine yıllardır saldıran Scientologist grubun başının altından çıkıp çıkmadığını sorguladığını da ekledi.

Habere göre diğer üç kadın açılan davayı öğrendikten sonra kendi deneyimlerini anlatmak üzere öne çıkmaya karar verdiler. Kadınlardan birisi daha yönetmeni tecavüzle suçluyor. Birkaç ay önce Harvey Weinstein ile başlayan taciz-tecavüz suçlamaları dalgası Kevin Spacey, Matt Lauer, Russell Simmons, Louis C.K. ve James Toback gibi sektörün önde gelen pek çok ismini etkiledi. Haggis 2004'te Crash filmiyle yönetmen ve senarist Oscar'ı kazanmıştı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER