Netflix'in CEO'su Reed Hastings'in 2018 geliri 29.4 milyon dolara çıktı

Netflix'in CEO'su Reed Hastings'in 2018 geliri 29.4 milyon dolara çıktı

Netflix'in iki büyük isminin yıllık gelirinde artış oldu. Popüler online yayın platformunun son beyannamesine göre CEO'su Reed Hastings gelecek yıl için 29.4 milyon $ civarında bir ücret kazanacak. Bu da geçtiğimiz yıl kazandığı 22 milyon dolarlık ücrete göre büyük bir artış demek.

Miktarın 700,000 dolarlık kısmı yıllık maaşı, kalan 28.7 milyon $'lık kısmı ise şirketin stok opsiyonları üzerinden gelme. Hastings 2017'de yıllık maaş olarak 850,000$ almıştı. Ancak geçtiğimiz yıllarda da Hastings'in maaşında stok opsiyonlarındaki artışa bağlı olarak kesintiye gidildiği olmuştu.

İçerikten sorumlu isim olan Ted Sarandos ise gelecek yıl 12 milyon $ kazanacak. Bu da onun yıllık gelirinde 1 milyon dolarlık bir artış demek. Stok opsiyonlarıyla birlikte onun geliri ise 14.2 milyon $'a çıkacak. Geçtiğimiz yıl Sarandos 9 milyon dolarlık bonus da almıştı ama beyannamede herhangi bir bonus yer almıyor. Sarandos, şirketin kurucularından Hastings'in ardından şirkette en çok geliri olan ikinci kişi.

CFO David Wells, toplamda 5.25 milyon $, danışman David Hyman ise neredeyse 5.8 milyon $ alacaklar. Netflix'in şu sıralar 109 milyon üyesi bulunuyor ve hisseleri yılın başından beri %51 arttı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER