Mehmetçik Kut'ül Amare dizisinin yayın tarihi açıklandı!

Mehmetçik Kut'ül Amare dizisinin yayın tarihi açıklandı!
Proje tasarımını, yapımcılığını ve senaristliğini Mehmet Bozdağ’ın, yönetmenliğini ise Mustafa Şevki Doğan’ın üstlendiği “Mehmetçik Kut’ül Amare” dizisinin yayın tarihi belli oldu.

Dizinin başrollerini İsmail Ege Şaşmaz, Kaan Taşaner, Serdar Gökhan, İlker Aksum, İsmail Hakkı Ürün ve Cavit Çetin Güner paylaşırken dizide 42 ana cast oyuncusu bulunuyor.

Kut’ül Amare Mehmetçik projesi, birinci cihan harbine hazırlanan Osmanlı devletinde, tek hayali devletin yeniden dirilişi ve kurtuluşu olan, gönlünde vatan sevdasından başka bir şey bulunmayan Mehmet ve arkadaşlarının destansı hikayesidir. Darülfünun talebesi olan Mehmet, vatanı için her türlü fedakarlığı ve çabayı göstermekten geri durmaz. Bu amaçla başında Süleyman Askeri Bey’in bulunduğu ve en kabiliyetli askerlerin seçildiği Osmancık Taburuna katılıp cepheye gitmek için büyük bir mücadele gösterir.

İhtişamlı bir devletin varislerine bıraktığı son destan olan Kut’ül Amare zaferi Mehmet karakteri merkezinde her anı heyecan, aksiyon ve derin duyguları yaşatarak seyirciyle buluşacaktır. Bunun yanında Mehmet, vatan için canını ortaya koyarken karşısına çıkacak olan Zeynep ile yaşayacakları sevda ise çöle yazılan bir aşk destanı olacaktır.

Mehmetçik Kut'ül Amare, 18 Ocak Perşembe günü saat: 20:00'de TRT1'de başlıyor.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER