George Clooney ve Netflix, Watergate Skandalı'nı dizi yapıyor

George Clooney ve Netflix, Watergate Skandalı'nı dizi yapıyor

Watergate Skandalı dizi olarak ekrana gelmeye hazırlanıyor. Online yayın platformu Netflix'te yayınlanması için hazırlanan proje mini dizi olarak hazırlanacak. Yapımcıları arasında ise George Clooney, Matt Charman ve Grant Heslov bulunuyor.

Charman sezonu sekiz bölüm sürecek projenin senaristliğini üstlenecek ve skandalın önemli kişilerinin hikayeleri anlatılacak. Variety'nin haberine göre Clooney'in dizide yönetmenlik yapma ihtimali de bulunuyor. Watergate Skandalı Haziran 1972'de ortaya çıkmış, beş adam Demokratik Ulusal Komitesi'nin Watergate'deki binasına girmekten dolayı tutuklanmıştı. Sonrasında açılan soruşturma Beyaz Saray'ın üst düzey yetkililerini kapsayan bir örtbası ortaya çıkarmış, Başkan Richard Nixon'ın 1974'te istifa etmesine de sebebiyet vermişti.

Charman, Spielberg filmi Bridge of Spies'ın kendisine Oscar adaylığı kazandıran senaryosuyla da biliniyor. Clooney ise Catch-22 isimli bir diziyle oyuncu ve yönetmen olarak ekranda olacak, çekimler gelecek yılın ilk aylarında başlayacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER