2018 Emmy Ödülleri öncesi kurallarda değişiklik yapıldı

2018 Emmy Ödülleri öncesi kurallarda değişiklik yapıldı

2018 Emmy Ödülleri'ne aylar olsa da Akademi'den bir dizi kural değişikliği kararı çıktı.

* Variety Special ve Special Class kategorileri karışıklığın önüne geçmek için isim değişikliğine uğradı. Variety Special (Live) kategorisinde ödül törenleri; Variety Special (Pre-Recorded) ise önceden çekilmiş özel programları içerecek. Geçtiğimiz yıl Variety Special kategorisini Carpool Karaoke Primetime Special kazanmış, Special Class kategorisinde ödül 70th Aannual Tony Awards'a gitmişti.

* Kostüm dalında Dönem/Fantezi Dizileri kategorisi Dönem ve Fantezi olmak üzere iki kategoriye ayrıldı. Kurgu olmayan programlarda yönetmenlik de ikiye ayrıldı ve birisi belgesel/kurgu olmayan programda diğeri reality programda yönetmenlik oldu. Ses Kurgusu dalı da ikiye ayrılan bir diğer kategori. Bundan sonra reklam dahil yarım saatlik diziler ve bir saatlik diziler ayrı kategorilerde yarışacak.

Ayrıca gelecek yıl için Emmy Ödülleri'nin pazartesiyi salıya bağlayan geceye kayacağı da duyuruldu. 17 Eylül'de Los Angeles'taki Microsoft Theater'da düzenlenecek törenin sunucusu daha sonra duyurulacak. Törenin pazartesiye kayma nedeni ise bu yılki yayıncı NBC'nin pazar akşamları Amerikan futbol liginden maçlar yayınlıyor olması.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER