Antonio Banderas'ın Genius'da canlandıracağı Picasso'dan ilk fotoğraf geldi

Antonio Banderas'ın Genius'da canlandıracağı Picasso'dan ilk fotoğraf geldi

Emmy ve Altın Küre adaylıkları bulunan dünyaca ünlü oyuncu Antonio Banderas, National Geographic’in ilk senaryolu yapımı Genius'ın ikinci sezonunda ünlü İspanyol ressam Pablo Picasso olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Aktörün yaşlı halini canlandıracağı Picasso halinden ilk fotoğraf Entertainment Wekkly tarafından yayınlandı.

Kültür ve sanat dünyasında çığır açan ve çalışmalarıyla derin izler bırakan ünlü İspanyol sanatçı Pablo Diego Jose Francisco de Paula Juan Nepomuceno Maria de los Remedios Cipriano de la Santisima Trinidad Ruiz y Picasso, 91 yıllık hayatının 80 yılını kariyerine adadı. Tıpkı Genius'ın ilk sezondaki konuğu Albert Einstein gibi dünyayı farklı şekilde gören ve sıra dışı bir şekilde yorumlayan, sanatsal dışavurumunu sürekli yenileyen ve sınırları zorlayan Picasso, kariyeri boyunca günümüzde dünyanın ünlü müzelerinde sergilenen ve aralarında efsanevi tablolar Guernica ve Les Demoiselles D’Avignon'un da yer aldığı 50.000'den fazla çalışmaya imza attı. Sanatla ilişkisini "Bir fikirle yola çıkıyorum. Sonra o fikir başka bir şeye dönüşüyor." diyerek açıklayan Picasso, hayatının büyük bir kısmını Ernest Hemingway, Coco Chanel, Henri Matisse, Gertrude Stein gibi önemli yazar ve sanatçılarla birlikte Paris'te geçirdi.

Genius'ın ikinci sezonu Türkiye’de de tüm dünya ile aynı anda 2018 yılında 171 ülkede ve 45 dilde National Geographic ekranlarında olacak.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER