The Twilight Zone dizisinin ekrana geri döneceği kesinleşti

The Twilight Zone dizisinin ekrana geri döneceği kesinleşti
Ekranın kült dizilerinden The Twilight Zone'un ekrana dönebileceği haberini kasım ayının başında vermiştik. Dizinin modern bir uyarlamayla döneceği kesinleşti.

CBS kanalının online yayın platformu CBS All Access'te yayınlanacak olan projenin yapımcılarının Jordan Peele (Get Out), Simon Kinberg (Legion) ve Marco Ramirez (Marvel’s The Defenders) olduğu açıklandı. Peele, onay haberinden sonra yaptığı açıklamasında bu yılın birçok defa alacakaranlık kuşağındaymışız gibi hissettirdiğini ve dizinin dönmesi için daha iyi bir zaman düşünemediğini belirtti.

All Access'in yöneticilerinden Julie McNamara ise orijinal dizinin önemine dikkat çekerek dizinin insan doğasını keşfetmek ve izleyicilerin daha önce hiç görmediği bir sosyal yorum getirmek için bilim kurgu, korku ve fanteziyi bir araya getirdiğini vurguladı. Orijinal antoloji dizisi Rod Sterling tarafından yaratılmış ve 1959-1964 yılları arasında 156 bölüm sürmüştü. Ayrıca Emmy ve Altın Küre dahil olmak üzere pek çok ödül de kazandı. 

Twilight Zone sonrasında iki kez diriltilmiş, ilki 1980'lerde yine CBS'te diğeri ise 2002'de UPN kanalında olmuştu. 2012'de Brian Singer'ın arkasında olduğu bir uyarlama projesi gündeme gelse de sonrasında projeden vazgeçildi.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER