Law & Order: Special Victims Unit, Weinstein skandalını da işleyecek

Law & Order: Special Victims Unit, Weinstein skandalını da işleyecek

NBC kanalının uzun ömürlü draması Law and Order: SVU, gerçek manşetlerden aldığı konulara Weinstein skandalını da ekliyor.

Daha önce pek çok taciz davasını işleyen dizinin gelecek yıl yayınlanacak bölümlerinden birinde skandal benzer bir şekilde işlenecek. Ancak eğlence sektörü yerine havalimanı endüstrisi ve endüstrideki tecavüz kültürü yer bulacak. Dizide bu tarzda bir olayın cezasını bulabilmesi adına kanunun esnetilebilmesi için yollar da aranacak.

Dizinin baş yapımcısı Michael Chernuchin, EW'ya yaptığı açıklamada Weinstein skandalı patladığında bu tarzda bir bölüm üzerinde zaten çalıştıklarını açıkladı.

"Havalimanındaki pilotlar ve erkekler kulübü hakkında bir hikaye üzerinde çalışıyorduk. Hikayenin Hollywood'taki aktrislerin yaşadıklarının aynısı olduğunu fark ettik. Benzer bir çevre. O yüzden Harvey konusunu havalimanı pilotlarıyla işliyoruz."

Ekim ayının başında The New York Times, Hollywood'un önde gelen yapımcısı Harvey Weinstein hakkında pek çok kadını taciz ettiğine yönelik bir makale yayınlamış, bu makalenin ardından öne çıkan başka isimler de olmuştu. Üstelik skandal pek çok skandalı da beraberinde getirmiş; Kevin Spacey, James Toback ve Brett Ratner'ın da aralarında olduğu ünlü ve önemli isimler hakkında taciz ve tecavüz iddiaları medyada kendisine yer bulmuştu.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER