Designated Survivor'ın ekrana gelen yeni bölümü büyük tepki çekti

Designated Survivor'ın ekrana gelen yeni bölümü büyük tepki çekti
Amerika'nın ulusal kanallarından ABC'de yayınlanan Designated Survivor'ın geçtiğimiz çarşamba günü kanalda yayınlanan bölümü ülkemizde büyük tepki çekmiş durumda.

Kiefer Sutherland'in Amerika'nın başkanını canlandırdığı ikinci sezonun yedinci bölümünde ülkeye Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı konuk oluyor. Diğer taraftan ülkede profesör olarak çalışan Nuri Şahin isimli karakter, çevresine topladığı insanlar eşliğinde protestoda ve Cumhurbaşkanı'nı eleştiren bazı açıklamalarda bulunuyor. Bölümde 20 milyonluk saraydan ve ülkemizde dikdatörlük tarzı bir yönetimin hakim olduğundan ve kısa süre önce askeri bir darbe atlattığından bahsediliyor. Cumhurbaşkanı'nın medya önünde kendisine karşı olan profesör Nuri Şahin adındaki karakterin iade edilmesini istemesi ise iki ülke arasında gerilime neden oluyor. 

Bölümde Türkiye'nin ülke için önemli bir müttefik olduğu vurgulansa da Şahin'in ülkeye iade edildiği takdirde kötü şeyler yaşayacağından da bahsediliyor. Bölümde yaşananlar sonucunda NATO'dan ayrılacağını ve Rusya'ya destek vereceğini belirten Cumhurbaşkanı'na geri adım attırılıyor. Bununla birlikte Başkan'ın oğluna bölümde açılan davanın Türk heyetinin hazırladığı bir kumpas çıkması ve Başkan'ın oğlunun yeni kız arkadaşının bilinçli olarak Ankara heyetinin yanına soktuğunun ortaya çıkması da bölümü izleyenler tarafından tepki çekmiş durumda. Tüm bunlar ışığında sinirlenen Tom Kirkman, Cumhurbaşkanı'nın restine karşı rest çekerek kendi isteklerini kabul ettiriyor. Nuri Şahin'in "Şu anda demokratik ve seküler Türkiye için gerçekçi tek umut" cümlesiyle tanıtılması ve diğer detaylar birleşince ilgili karakterin Fettullah Gülen'i sembolize ettiği yorumları üzerine dizi sosyal medyada oldukça tepki çekmiş durumda.  

Netflix üzerinde 24 Kasım'da Türkiye seyircisinin izlemesine açılması beklenen bölümle ligili New York'ta yaşayan gazeteci Cüney Özdemir, Twitter hesabından bazı paylaşımlarda bulundu. BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER