Emmy Rossum yeni bir mini dizide Angelyne'i canlandıracak

Emmy Rossum yeni bir mini dizide Angelyne'i canlandıracak

Hollywood'un ikon isimlerinden birisi karşımıza diziyle gelmek üzere.

Shameless dizisiyle bilinen Emmy Rossum ve Mr. Robot'un yaratıcısı Sam Esmail, Los Angeles'ın bilboard ikonu Angelyn'in hayatına dayanan bir mini dizi için bir araya geldiler. Proje, The Hollywood Reporter yazarlarından Gary Baum'un Angelyne hakkında yazdığı yazıya dayanacak.

Rossum dizinin başrolünü üstlenirken eşi Sam Esmail ise yürütücü yapımcı olarak yer alacak. Gerçek ismi Renee Goldberg olan Angelyne'in bilboardları 1960’larda Los Angeles’ı süslemeye başlamıştı. Ailesi Polonya’da Holokost’tan kurtulan ve Yahudi olan Golberg, 1950'de dünyaya geldi. Kendisini baştan yaratarak şarkıcılığa ve oyunculuğa da adım attı.

Dizinin ne zaman yayına gireceği veya hangi platformda yayınlanacağı şimdilik belli değil. Rossum ve Esmail daha önce bağımsız film Comet'te de birlikte çalıştılar.

Rossum bilboardları küçüklüğünden hatırladığını ve onu merak ettiğini, Baum'un makalesini okuduğundan beri bu hikayeyi anlatmak istediğini belirtti. Sam Esmail, Julia Roberts'ın başrolünde olduğu Homecoming isimli bir diziyi ve Fritz Lang'in bilim kurgu türündeki kitabı Metropolis'ten uyarlama aynı isimli mini diziyi de hazırlıyor. Ayrıca birkaç gün önce Shameless Showtime'dan sekizinci sezon onayı aldı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER