Cansel Elçin, NTV Radyo'ya konuk oldu!

Cansel Elçin, NTV Radyo'ya konuk oldu!
Öykü Özdoğan’ın hazırlayıp sunduğu “20 DAKİKA”, oyuncu Cansel Elçin’i konuk etti. Elçin, NTV Radyo dinleyicilerine oyunculuk hayatından ve “Frankenstein” isimli tiyatro oyunundan bahsetti.

“Orada her zaman Türktüm, burada da Fransız oldum”
Hatırla Sevgili’de unutulmaz rolüyle hafızalara kazınan Cansel Elçin, Çolpan İlhan-Sadri Alışık Tiyatrosu’nda sahneye konan “Frankenstein” oyununu anlatarak sohbete başladı.

Türkiye’de ilk kez bir tiyatro oyunuyla izleyici karşısına çıkan ünlü oyuncu, “Fransa’da yaşadığım dönemde pek çok tiyatro oyununda rol aldım. Ama Türkiye’ye geldiğimde 25 sene Fransa’da yaşadığım için Türkçem biraz bozuktu. Fransız şivem vardı. Orada her zaman Türktüm, burada da Fransız oldum” dedi.

“Frankenstein”ı üç boyutlu bir görüntüyle sahnede oynuyoruz”
“Frankenstein” oyununa dahil olma hikayesini anlatan ünlü oyuncu, “Bir gün Kerem Alışık aradı ve ‘Bu oyunda doktoru canlandırabilecek bir kişi var, o da sensin” dedi. Şakir Gürzumar’ın yönetmenliğinde ve inanılmaz prodüksiyonu sayesinde tiyatroda üç boyutlu bir görüntüyle sahneye çıkıyoruz. Doktor Victor Frankenstein inanılmaz bir yaratık. Frankenstein’in felsefesini izleyicilere iyi bir şekilde aktardığımızı düşünüyorum” dedi. 
 
“Hatırla Sevgili’den teklif gelince Fransa’ya dönmekten vazgeçtim”
Ünlü oyuncu, Ferzan Özpetek sayesinde Türkiye’deki oyunculuk serüveninin başladığını söyledi. Elçin, “Fransa’da ‘Hücre 118’ isimli bir tiyatro oyununda oynarken Ferzan Özpetek izlemeye gelmiş. Menajerim, Türk bir yönetmenin oyunu izlemeye geldiğini söyledi ve biz tanıştık. Ferzan Özpetek o sırada Harem Suare filmini yazdığını söyledi ve bana, ‘Orada sana göre bir rol yok, ama istersen Fransız oyunculara koçluk yapmak için bana yardımcı olabilirsin’ dedi. Daha sonra Türkiye’ye geldim ve Tomris Giritlioğlu ‘Kırık Kanatlar’da oynamam için beni buldu. O proje bittikten sonra Fransa’ya dönmeyi planlıyordum. Fakat Hatırla Sevgili dizisinden teklif gelince reddedemedim ve buradaki oyunculuk serüvenim başladı” sözleriyle anlattı.

“Bu oyunu 60-65 defa oynadım ve hala etkileniyorum” 
Ünlü oyuncu, “Frankenstein”in Türkiye’de ilk kez Çolpan İlhan-Sadri Alışık Tiyatrosu’nda “20. Yıl Oyunu” olarak sahneye konduğunu söyledi. 200 yıl önce yazılmış bir eserin hala izleyiciyi etkilediğini söyleyen Elçin, “Oyun, varoluş felsefesi üzerine yazılmış bir oyun ve hala insanlar aynı soruları soruyor. Bu oyunu 60-65 defa oynadım, hala da etkileniyorum” sözleriyle ifade etti.

Başrollerini Kerem Alışık ve Uğur Deniz’le paylaşan Cansel Elçin, oyunla ilgili, “Sahne, doktorun farkına varmadan canavarı canlandırmasıyla başlıyor ve ondan sonra canavarın serüveni tiyatroseverlerle buluşuyor. Canavarın toplumun içine girmesini ve çirkinliği yüzünden toplum tarafından gördüğü nefreti anlatıyor” dedi.

“Kerem Alışık’ın dediği gibi bu rol bana uydu”
“Doktor” rolünü canlandıran Elçin, bu role hazırlanırken kitaplara ve filmlere tekrar göz attığını belirtti ve çok keyifli bir süreç geçirdiğini söyledi. Elçin, “Kerem Alışık’ın dediği gibi bu rol bana uydu. Doktorla çok eğleniyorum. Çok değerli oyuncularla birlikte rol alıyorum” dedi.

Ünlü oyuncu, “Frankenstein”in 11 Kasım ve 27 Kasım’da tiyatroseverlerle buluşacağını duyurdu.
 
“Benim hayatımın rolü ‘Hatırla Sevgili’de oynadığım roldür”
Fransa’da Audrey Tautou’yla sınıf arkadaşı olduğunu anlatan Cansel Elçin, “Audrey, kısa boylu, ama sahneye çıkınca devleşen bir öğrenciydi. Her zaman onun bir yerlere geleceğini biliyorduk. Kendisinin kasabadan gelen, isyankar bir karakteri  vardı. O yüzden dev gibi karakterlere karşı çıkabildiği rollerde çok başarılı oluyordu. Her aktörün unutulmaz bir rolü vardır. Mesela benim hayatımın rolü Hatırla Sevgili dizisinde canlandırdığım karakterdir. Audrey’nin de bence Amelie’dir. Amelie’yi o dönemde Audrey’den başka kimse oynayamazdı” dedi.

“Kendime güzel bir araba alacağıma güzel bir film çekiyorum”
Geçtiğimiz yıl Bulgaristan ve Hindistan’da ödül alan “Melekleri Taşıyan Adam” filminin yönetmenliğini üstlenen Elçin, “Ben diziden aldığım paranın bir kısmını film çekmeye yatırıyorum. Kendime güzel bir araba alacağıma güzel bir film çekiyorum” diye de itirafta bulundu.

Hafta içi her akşam 18.20’de yayınlanan 20 Dakika’nın tekrar bölümleri, ntvradyo.com.tr’de.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER