BBC, The Weinstein Company'yi Sefiller dizisinden uzaklaştırdı

BBC, The Weinstein Company'yi Sefiller dizisinden uzaklaştırdı
The Weinstein Company'ye bir darbe de BBC'den geldi.

Yapım şirketinin kurucularından Harvey Weinstein'ın birçok kadın tarafından tacizle suçlanmasının ardından Harvey kendi şirkeinden kovulsa bile şirket kan kaybetmeye devam ediyor. Geçtiğimiz süreç içinde ilk olarak Apple, şirketin yapımcılarından olduğu Elvis Presley dizisinden vazgeçtiğini açıklamıştı. Ardından Amazon şirketin yapımcı olarak dahil olduğu iki dizisini değerlendirmeye almış; bunlardan birisinden vazgeçip şimdiden 40 milyon $ harcadığı diğerini kendisi üstlenmişti.

TWC gelen son habere göre yeni projelerinden Sefiller romanından uyarlanacak mini diziden de oldu. BBC Worldwide, BBC One kanalında yayınlanması planlanan dizi için şirketle ortak prodüksiyon anlaşması imzalamıştı. Hatta anlaşma kapsamında dizinin Amerika hakları şimdiden A+E Networks'e de satıldı.

The Weinstein Company daha önce BBC için Savaş ve Barış'ın mini dizi uyarlaması War and Peace dizisini hazırladı ve mini dizi oldukça başarılı oldu. Hatta Les Miserables'dan uyarlanacak altı bölümün prodüksiyonunu da War and Peace ekibi üstlendi.

BBC Worldwide'ın prodüksiyonu bundan böyle kendisinin üstlenmesi bekleniyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER