Merve Özbey, Kral Pop TV'de yayınlanan 20 Dakika programına konuk oldu!

Merve Özbey, Kral Pop TV'de yayınlanan 20 Dakika programına konuk oldu!
Onur Kırış'ın sunduğu, Kral Pop TV ve Kral Pop Radyo'da yayınlanan "20 Dakika" programı bu hafta Merve Özbey’i ağırladı. Oldukça keyifli geçen sohbette Merve Özbey, çocukluğundan yeni projelerine kadar özel açıklamalarda bulundu.
 
“Sahne Tozunu Yuttuktan Sonra Akademisyenlikten Vazgeçtim”
 
İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda okurken akademisyen olmak istediğini söyleyen Merve Özbey, sahnenin tozunu yuttuktan sonra bu kararından neden vazgeçtiğini anlatarak sohbete başladı. Özbey, “Hem sahne çalışmaları hem akademisyenlik ikisi bir arada benim için çok zor olacağı için seçim yapmak zorundaydım. Çünkü ikisi de çok fazla emek  ve zaman isteyen kariyerler. Bu nedenle sahnede olmayı tercih ettim. Ama akademisyenlik kariyerinden tamamen vazgeçmiş değilim. Belki ilerde  bunu da tercihlerim arasına alabilirim” dedi.
 
“Hepsi Benim İçin Ayrı Bir Okuldu”
 
Ebru Gündeş, Demet Akalın, Bengü ve  Ferman Toprak gibi bir çok özel isimle çalışan Merve Özbey,  hepsinin yerinin kendisi için ayrı olduğunu belirtti. Özbey, “Hiç birini birbirinden  ayıramam ama en fazla çalıştığım isim Demet Akalın’dı. 4,5 sene onun vokalistliğini yaptım. Ferman Toprak da benim manevi babamdır. Ebru Gündeş vokalistlik teklif ettiğinde heyecandan ne yapacağımı bilememiştim. Benim için  hepsi ayrı bir okul deneyimdi “ dedi.
 
“Yaptığım En Cesur Hareket Şarkı Söylemek “
 
Yaptığı işte kendine güvendiğini söylerken Merve Özbey, yaptığı en cesur hareketin şarkı söylemek olduğunu belirtti. Özbey; “You Tube kanalımda  paylaştığım  videolar en doğal hallerim. Aslında en cesur halim diyebilirim. Çünkü orada sıfır makyaj ve çıplak sesle şarkı söylüyorum bu da yaptığım en cesur  hareketlerden biri” dedi.
  
“Herkes Beni Holly Andersen Sanıyordu”
 
Erdem Kınay’ın “Proje” isimli  albümünde “Duman” isimli şarkısı seslendirerek büyük bir çıkış yakalan Merve Özbey şarkının klibinde yer almamıştı.  Merve Özbey, bu durumun hayatında bir çok ilginç  olaya sebep olduğunu  espirili bir dille anlattı. Klipte gözükmediği için herkesin kendisini  klipte rol alan  Holly Andersen sandığını söyledi.
 
“Yeni Albüm 2018’in İlk Çeyreğinde”
 
İkinci albümünün çalışmalarına hız kesmeden devam ettiğini söyleyen Merve Özbey, albümünü 2018 yılının ilk çeyreğinde çıkarmayı planladığını duyurdu.  Albümde farklı ve değişik bir tarz denediklerini söyleyen Merve Özbey, her  tarz şarkılara yer verdiklerini  belirtti. Ayrıca Özbey, bir  Türk Sanat Müziği albümü çıkarmak istediğinin de müjdesini verdi.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER