Doğan TV’nin Liselilere Özel Staj Programı Staj On-Air Jr. başladı!

Doğan TV’nin Liselilere Özel Staj Programı Staj On-Air Jr. başladı!
Doğan TV’nin 2001 yılından beri kesintisiz sürdürdüğü, tüm yıl süren staj programı bu sene 22 farklı liseden 113 öğrenciyi sektöre kazandırmayı hedefliyor.
 
Bugün STAJ ON-AİR JR. ismiyle devam eden Doğan TV staj programı 16 yıldır ortalama 80 öğrenciyi iş hayatına kazandırdı. Programa katılım bugüne kadar 1300’e yakın öğrenciye ulaştı. 1998 yılında Aydın Doğan İletişim Lisesi’nin kuruluşu ile başlayan çalışma, 2001 yılında bir staj programına dönüştü ve bu tarihten itibaren kesintisiz olarak devam ediyor. Son on yılda da sadece iletişim liseleri değil, diğer liselere de destek veriliyor.
 
Bu programa katılanlar Doğan TV’de işe giriyor mu? Başarılı oluyor mu?
Pek tabii ki yeni mezun personel alımlarımızda önceliği bu staj programına katılmış, işi ve işleyişi bilen, adaylara veriyoruz. Yıllar içinde bu programlardan gelen çok sayıda kişi yönetici pozisyonlarına kadar yükseldi.
 
Konu ile ilgili Doğan TV İnsan Kaynakları Gurup Başkanı Yasemin Merih Alparslan şunları söyledi;
 
“Meslek liselerinin uygulama alanı bulamadığı bu piyasa koşullarında çalışmalarımızın toplumsal faydasını çok önemsiyoruz. Diğer yandan staj yapan 113 öğrencinin 72’sinin kız öğrenci olması bizi ayrıca mutlu ediyor.” dedi.
 
Programa katılan öğrenciler iş hayatına nasıl hazırlanıyor?
Programa katılmaya hak kazanan stajyerler hangi bölümde staj yapacaklarına göre tercihlerde buluyor ve tercihleri doğrultusunda ilgili birime yerleştiriliyor. Program sorumlusu dışında her bölümde, onların gelişiminden sorumlu olan ve her ihtiyaçlarıyla ilgilenecek mentorları oluyor. İlk 15 gün mentorları eşliğinde ortamı tanıyıp iş hayatına uyum sağladıktan sonra detaylı bir oryantasyon programına katılıyorlar. Bu aşamayı tamamlayınca,  mentorlarının yönlendirdiği işlerde çalışmaya başlıyorlar. Programın amacı sene sonunda ilgili birimi, işleyişi ve iş hayatını tanıtıp, altyapısı tamamlanmış adaylar olarak mesleğe kazandırmak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER