Harvey Weisntein Academy'den de kovuldu!

Harvey Weisntein Academy'den de kovuldu!
The Academy of Motion Picture Arts and Sciences (AMPAS), hakkındaki gün geçtikçe artan cinsel taciz suçlamalarının ardından Harvey Weisntein'ın birlikten uzaklaştırılması kararını aldı.

Academy'nin Steven Spielberg, Tom Hanks, Whoopi Goldberg ve Kathleen Kennedy'nin de yer aldığı 54 kişilik kurulu, Beverly Hills'teki merkezde acil bir toplantı yaptı ve yapılan oylama sonrası Harvey'in ömür boyu olan üyeliği iptal edildi.

Toplantı sonrası yapılan açıklamada kurulun etik standartlar konusunda çalışacağından, toplumda böyle bir davranışın yeri olmadığından ve kararın bu davranışı gösterenlere karşı bir mesaj olduğundan bahsedildi.

Academy'nin 90 yıllık tarihinde şimdiye kadar sadece Carmine Caridi, ödül döneminde kendisine ödünç verilen filmlerin internete düşmesi nedeniyle uzaklaştırılmıştı. Geçerli bir sebep olduğu takdirde kurulun üçte ikisinin oyuyla bir üye uzaklaştırılabiliyor ve Harvey için de üçte ikiden daha fazla oy çıktığı belirtildi.

Harvey Weinstein yönettiği iki şirketle şimdiye kadar 300'den fazla Oscar adaylığı kazanmış, beş kere En İyi Film'i kazanmıştı. Weinstein birkaç gün önce de BAFTA adaylığından kovuldu ve gelecek hafta Yapımcılar Birliği'nin (PGA) bir toplantı yapması bekleniyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER