MIPCOM: Beta Film, Medici'nin 2. sezon haklarını aldı

MIPCOM: Beta Film, Medici'nin 2. sezon haklarını aldı
Alman yapım şirketi Beta Film, Medici: Masters of Florence'ın ikinci sezonunun yardımcı yapımcılarından birisi olarak projeye dahil oldu. Amerika'da Netflix'in yayınladığı dizinin prodüksiyonunu Lux Vide, Rai Fiction ve Big Light Productions üstleniyor.

The Man in the High Castle'ın yaratıcısı Frank Spotnitz'in hazırladığı dizinin ikinci sezonunun adı "Medici: Masters of Florence. The Magnificent" olarak açıklandı. Hikayesi 15. yüzyılda geçen Medici'nin yeni sezonu Lorenzo de' Medici'nin (Daniel Sharman) aile işini babasının hayatına kast edilince devralması üzerine kurulu.

Politik özgürlüğün ve yaratıcılığın olduğu bir ortam yaratmak isteyen Lorenzo, bu yolda şehrin diğer güçlü ailesi Pazzi'lerden Jacopo Pazzi (Sean Bean) ile sürekli karşı karşıya geliyor. Dizide Lorenzo'nun kardeşi Giuliano olarak Bradley James (Merlin) yer alıyor. Ayrıca sezonun kadrosında Sarah Parish (Pillars of the Earth), Alessandra Mastronardi (Master of None), Synnove Karlsen (Clique), Raoul Bova (The Tourist) ve Julian Sands (Gotham) da yer alıyor.

Beta Film, dizinin dünya genelindeki satışlarını yürütecek ve ikinci sezondan ilk görüntüleri 16 Ekim'de MIPCOM'da muhtemel alıcılara sunacak. Medici'nin çekimleri Tuscany ve Roma'da devam ediyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER