Apple, Weinstein skandalı yüzünden Elvis dizisinden vazgeçti

Apple, Weinstein skandalı yüzünden Elvis dizisinden vazgeçti
Geçtiğimiz yılın eylül ayında Elvis Presley'in hayatını anlatacak yeni bir dizinin hazırlanacağı haberi gelmiş; diziyi Weinstein Television'ın hazırlayacağı duyurulmuştu.

Hatta sonrasında dizi işine giriş yapma yönünde atılımlar yapan Apple, dizinin haklarını almıştı. Ancak birkaç gün önce New York Times'ın ünlü yapımcı Harvey Weinstein hakkında cinsel taciz konulu haber yapması ortalığı karıştırdı. Dün Weinstein'ın kendi şirketindne kovulmasının ardından Apple da Presley'in dizisinden vazgeçti..

Harvey Weinstein'ın yapımcıları arasında olduğu projede şarkıcının eşi Priscilla Presley de bulunuyordu. Hatta Presley'in eşyaları, müzik kataloğu ve kıyafetleri gibi pek çok şey için erişim izni alınmış ve Dave Marsh‘ın 1982’de yazdığı Elvis isimli kitaptan uyarlanacağı duyurulmuştu.

TWC COO'su David Glasser henüz yapım aşamasının çok başında olan diziyi başka bir yere pazarlamak için harekete geçti.

Şirketin ekranda olan veya yakında başlayacak programları arasında Project Runway (Lifetime); Six (History); Scream (MTV); Waco ve Yellowstone (Paramount TV); başrollerinde Robert De Niro ve Julianne Moore'un olduğu David O. Russell'lı Amazon dizisi ve The Romanoffs (Amazon) yer alıyor.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER