Cennet'in Gözyaşları ve Yeni Gelin MIPCOM'a geliyor!

Cennet'in Gözyaşları ve Yeni Gelin MIPCOM'a geliyor!
Pek çok Türk dizisinin dünya geneline pazarlamasını üstlenen Eccho Rights, kısa süre önce PuhuTV'nin sevilen dizisi Fi'nin Güney Kore'de yayına gireceğini duyurmuştu. Hatta böylece Fi, ülkede yayınlanacak ilk Türk dizisi olmuştu.

Şirketin yöneticilerinden Fredrik af Malmborg verdiği kısa röportajda yeni açıklamalarda bulundu. Röportajdan notlar şu şekilde:

* Geçtiğimiz sene dünya genelinde 12,000 saatten fazla Türk dizisi bölümü lisanslandı. Türk dizilerine ilgi artmaya devam ediyor ve şirket geçtiğimiz yıl 800 saatlik yeni Türk dizisi temsil etti.

* Süreç Film'in yapımcılığını üstlendiği iki dizi MIPCOM'a geliyor. Bu yıl 16-19 Ekim arasında Cannes, Fransa'da düzenlenecek içerik fuarında Cennet'in Gözyaşları ve Yeni Gelin de yer alacak. Kore'nin Tears from Heaven isimli dizisinden uyarlanan Cennet'in Gözyaşları ATV'de, ikinci sezonuna başlayan Yeni Gelin ise Show TV'de yayınlanıyor.

* Şirketin İtalya'da başarılı olan bazı Türk dizileri var. Bazı dizilerininse oradaki kanallarda yayınlanması için son görüşmeleri yapıyorlar. İspanya'da yayına girmeye hazırlanan Fatmagül'ün Suçu Ne?'nin haricinde ülkede yayına girmesi için çeşitli diziler adına görüşmelere devam ediyorlar.

* "Ortak prodüksiyon Latin Amerika ve Türkiye için gelecek adım olabilir mi?" sorusuna ise iki bölge arasında şu aralar iki-üç yeni projeleri olduğunu belirtti. Yayıncı kanal bulma aşamasına daha çok var. Fikir, metotları Türkiye'den; hikaye anlatımını, oyuncuları ve yeteneği Latin Amerika'dan almak üzerine. Gelecek altı ay içerisnde bu konuda duyuru yapbileceklerini düşünüyorlar, öncelikle senaryo bulmaları gerek.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER