Temasek, CAA'den hisse alarak şirkete ortak oldu

Temasek, CAA'den hisse alarak şirkete ortak oldu
Net portfolyosu 200 milyar dolar olan Singapur merkezli yatırim şirketi Temasek, Amerika'nın prestijli menajerlik şirketi Creative Artists Agency'den (CAA) hisse satın aldı.

Stratejik anlaşmanın büyüklüğü açıklanmadı ancak gelen miktar CAA'in gelişmesi ve yatırımları için kullanılacak. Ajans bir süre önce Çin'in lider medya ve eğlence kaynaklarından CME'ye Fubon Group ve Taiwan Mobile ortaklığıyla yatırım yapmıştı. Yapılan anlaşmanın ardından TPG Capital şirketteki çoğunluk pozisyonunu korumaya devam edecek.

Telekomünikasyon, medya ve teknoloji sektörlerinde deneyimli olan Temasek'in portfolyosuna Alibaba Group ve Airbnb de dahil. CAA, muadilleri arasında spor işine giren yatırım bankacılığına adım atan, teknoloji başlatan şirketler kuran ve Çin piyasasına giren ilk ajans olarak biliniyor.

CAA Başkanı Richard Lovett açıklamasında "Dünyanın en başarılı ve sofistike yatırımcılarından birisi olarak Temasek, şirketimiz ve müşterilerimiz için en iyi imkanları sağlamaya devam edebilmemiz için inanılmaz seviyede kaynak ve anlayış sağlıyor " ifadesine yer verdi.

ETİKETLER :

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER