Kore ile 60 yıl!

Kore ile 60 yıl!
Türkiye ile Güney Kore’nin diplomatik ilişkilerinin 60.yıl kutlamaları 22 Eylül Cuma akşamı, Ankara Congressium’da özel bir etkinlikle gerçekleştirildi. Güney Kore’den gelen 100’ü aşkın spor ve sanatçı Güney Kore’nin geleneksel ve modern sanat ve spor gösterini izleyenlerin beğenisine sundu. Etkinlikte M-Fect grubu da K-pop sevenlere eğlenceli anlar yaşattı. Türkiye'nin 90. Oscar Ödülleri için "yabancı dilde en iyi film" adayı, Ayla filmi için de etkinlikte özel bir stantta tanıtıldı. Gecenin sunuculuğunu ise Koreli oyuncu Park Jae Min ve Oylum Talu gerçekleştirdi.

Kore Cumhuriyeti Büyükelçisi Cho Yun Soo’nun ev sahipliğindeki etkinlikte, Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin ve Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman konuşmaları ile programa katılıp dizi ve filmler sayesinde de Kore ile Türkiye arasındaki kültürel etkileşimin gerçekleştiğini ifade ettiler.

Konuşmaların ardından Kore geleneksek kıyafeti olan Hanbok defilesi, Kukkiwon gösteri ekibi tarafından gerçekleştirilen tekvando gösterisi, Gori Uluslararası Vurmalı Çalgılar Ekibi tarafından gerçekleştirilen geleneksel davul konseri, Geleneksel Kore Halk şarkıları konserinin ardından Kore halk şarkısı Arirang ve Üsküdar’a giderken iken parçası iki ülke ekipleri tarafından beraber seslendirildi. Etkinlikte gelenekselin yanında modern ve dinamik Kore kültürünü ise ünlü K-pop grubu M-Fect temsil etti. İzleyenlerin yoğun ilgisine kayıtsız kalamayan grup ikinci kez sahneye çıktı.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER